Гол Олексія Гуцуляка підняв «Дніпро-1» у трійку лідерів УПЛ

Упродовж трьох попередніх днів, з 27-го по 29-го серпня, було зіграно поєдинки шостого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У матчі, який у п’ятницю, 27-го серпня, відкривав звітний шостий тур чемпіонату вітчизняної Прем’єр-ліги, «Чорноморець» з «Олександрією» в Одесі влаштували перестрілку в другому таймі. До перерви ворота команд залишилися «сухими», зате у другій 45-хвилинці глядачі побачили чотири м’ячі на різний смак, однак суперники сильнішого так і не виявили – бойова нічия з рахунком 2:2. Перший із них, у виконанні Артура Авагімяна, став 800-м голом «моряків» в елітному дивізіоні українського чемпіонату.

В одному з трьох поєдинків суботи, 28-го серпня, київське «Динамо» ще в першому таймі на НСК «Олімпійський» шість разів вразили ворота команди «Колос». У зустрічі з традиційно незручним для себе суперником з Ковалівки, цього разу динамівці не відчули супротиву. Команда Руслана Костишина провалила гру та зазнала найболючішої
поразки за час виступів у Прем’єр-лізі – 0:7. Півзахисник «Динамо» Віталій Буяльський оформив свій черговий, п’ятий гол у цьому чемпіонаті та очолив суперечку бомбардирів.

Що ж до інших матчів, які відбулися в суботу, «Маріуполь», програвши у Кропивницькому «Інгульцю»з селища Петрове (0:3), зазнав п’ятої поразки поспіль та з одним заліковим балом продовжує самотньо перебувати на останній позиції турнірної таблиці.

«Дніпро-1» на виїзді у Харкові здобув вольову перемогу над тамтешнім «Металістом 1925» та піднявся на другу сходинку. Вирішального удару завдав випускник нашого Університету Олексій Гуцуляк у компенсований до другого тайму час. Команда Ігоря Йовічевіча не програє вже упродовж п’яти турів, а перемога у столиці Слобожанщини дозволила їй піднятися на третю позицію, слідом за «Динамо» і «Шахтарем». Причому «гірникам» дніпряни поступаються лише через гіршу різницю забитих та пропущених м’ячів.

Завершився шостий тур Прем’єр-ліги, останній перед міжнародною паузою для матчів збірних, чотирма матчами напередодні, 29-го серпня.

Чинний чемпіон донецький «Шахтар» проводив гру в Ужгороді та не зумів перемогти «Минай». «Гірники» ще в першому таймі залишилися в меншості після вилучення Марлона, утім, відкрили рахунок з 11-метрового, який заробив та сам реалізував Траоре. Господарі відігралися наприкінці зустрічі зусиллями Рустама Ахмедзаде, а в компенсований час у складах обох команд сталося ще по вилученню – після сутички побачили червоне світло Ельдар Кулієв та Додо.

У зустрічі команд, які останнім часом стабільно вважаються претендентами на бронзові нагороди, луганська «Зоря» на полі «Славутич-Арени» у Запоріжжі з мінімальним рахунком 1:0 здолала полтавську «Ворсклу». Переможний гол за сім хвилин до завершення гри забив Фрімпонг.

Досить несподіваний результат було зафіксовано в Чернігові, де місцева «Десна» зазнала болючої поразки від рівненського «Вереса». Розпочавши сезон із чотирьох перемог поспіль, команда Олександра Рябоконя вдруге поспіль поступилася з рахунком 0:4. Але якщо фіаско в гостьовій грі з «Динамо» не викликало такого подиву, то розгрому від новачків УПЛ та ще й на своєму полі навряд хтось очікував.

Ще в одному матчі «Рух» здолав «Львів» з рахунком 1:0, але такий підсумок аж ніяк не відповідає тому, що відбувалося на полі «Арени Львів». Та й переможний м’яч команда Леоніда Кучука забила лише завдяки авто голу Ренана після подачі кутового. Додамо, що безвиграшна серія «містян», включаючи попередній сезон, триває вже вісім матчів.