Гол Тараса Завійського вивів «Десну» в одноосібні лідери УПЛ

Напередодні, 18-го серпня, матчем «Інгулець» – «Динамо» завершився четвертий тур ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, аголовними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Черговий, четвертий тур української Прем’єр-ліги розпочався поєдинком на столичному НСК «Олімпійський», в якому віце-чемпіону донецькому «Шахтарю» протистояв новачок елітного дивізіону харківський «Металіст 1925». Виразний підтекст матчу забезпечувала особа головного тренера гостей, адже екс-гравець збірної України Валерій Кривенцов є одним із символів «Шахтаря» 90-х років, а як тренер зростав також у донецькому клубі, працюючи з молоддю.

Попри прогнозовану територіальну перевагу гірників, харків’яни регулярно проводили небезпечні контратаки, які ще до перерви спричинили попередження для центральних захисників «Шахтаря» Марлона та Кривцова. Захищалися гравці «Металіста 1925» також уміло, але у другому таймі все ж двічі не втримали суперників. Степаненко відзначився після розіграшу кутового із передачі Кривцова, а Траоре асистував Матвієнку.

Продовжився тур трьома поєдинками – в Луцьку, Запоріжжі та Чернігові, які відбулися у другий ігровий день. Вдалим він виявився для чернігівської «Десни». Підопічні Олександра Рябоконя, які ще не втрачали очок у поточному чемпіонаті, обіграли чергового суперника – «Дніпро-1». Безбородько відкрив рахунок у першому таймі, а по перерві гості залишилися вдев’ятьох після того, як Катерина Монзуль вилучила з поля Ді Франко та Піхальонка. У чисельній меншості команда Ігора Йовічевіча відігралася – Довбик реалізував вихід сам на сам із Литовкою. Але господарі все ж дотиснули суперника – випускник ЛДУФК Тарас Завійський відзначився після штрафного у виконанні Калітвінцева. Тим самим «Десна» одноосібно очолила турнірну таблицю чемпіонату.

В інших поєдинках другого ігрового дня полтавська «Ворскла» розписала мирову з «Вересом» із Рівного, причому підопічні Юрія Максимова могли взагалі залишитися без очок, якби Сергійчук не схибив, виконуючи 11-метровий. Втратила очки й луганська «Зоря», яка на власному полі не зуміла здолати «Минай» – також 1:1.

У двох недільних матчах брали участь два клуби з Львівщини. І «Рух», і «Львів» відкрили рахунок у поєдинках із «Колосом» та «Олександрією» відповідно. Але втримати перевагу «жовто-чорним» не вдалося. У Ковалівці господарі відігралися в другому таймі, граючи в меншості після вилучення словенського захисника Рома – 1:1.

Є привід засмучуватися й у «містян», які не реалізували пенальті (Альваро не зумів переграти Білика), потім забили з іншого стандарту (штрафний реалізував Ренан), але все ж дозволили «Олександрії» відігратися. Дебютний гол в УПЛ оформив італієць Спінеллі – знову 1:1.

У понеділок в Маріуполі, зустрічалися команди з нижньої частини турнірної таблиці. Рахунок відкрили господарі, але гравці одеського «Чорноморця» у відповідь забили тричі, і навіть пропустивши з пенальті наприкінці гри другий м’яч, зберегли перемогу. Команда Юрія Мороза, яка йшла останньою, стрибнула на чотири сходинки вгору. Додамо, що вольова перемога над азовцями стала для «моряків» першою після повернення до еліти.

В останньому матчі звітного туру команда «Інгулець» із Петрового перервала свою клубну антирекордну серію з трьох поразок, заробивши перший турнірний бал у сезоні. Матч, в якому «Динамо» мало статус гостьової команди, за згодою сторін відбувся в Києві на стадіоні імені Валерія Лобановського. Більшу частину ігрового часу «біло-сині» проводили в атаці, а підопічні Сергія Лавриненка вправно захищалися. Відкрити ж рахунок динамівцям допоміг випадок – Караваєв виконав подачу, а Шишка оформив автогол. Однак за п’ять хвилин гравці «Інгульця», які вийшли на заміну, створили гол у відповідь. Нідерландець Асмелаш віддав пас, а українець Коваленко встановив остаточний рахунок – 1:1.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2021/2022. 4-й ТУР

«Шахтар» – «Металіст 1925» – 2:0 (0:0)
Голи: Степаненко, 49, Траоре, 80.

«Верес» – «Ворскла» – 1:1 (0:0)
Голи: Солдат, 54 – Тілль, 48 (пенальті).

«Зоря» – «Минай» – 1:1 (0:0)
Голи: Аллах’яр, 65 – Горін, 53.

«Десна» – «Дніпро-1» – 2:1 (1:0)
Голи: Безбородько, 30, Завійський, 86 – Довбик, 79.

«Колос» – «Рух» – 1:1 (0:1)
Голи: Новак, 65 – Борячук, 24.

«Львів» – «Олександрія» – 1:1 (1:0)
Голи: Ренан, 45+2 – Спінеллі, 53.

«Маріуполь» – «Чорноморець» – 2:3 (1:1)
Голи: Кулаков, 13, Мишньов, 82 (пенальті) –
Михайленко, 17, Авагімян, 46, Путря, 55 (пенальті).

«Інгулець» – «Динамо» – 1:1 (0:0)
Голи: Коваленко, 76 – Шишка, 71 (автогол).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 4-го ТУРУ