Ігор Зінкевич: «Зараз, як ніколи, перемоги нам дуже потрібні»

Юніорська збірна України U-19 з водного поло, в складі якої троє студентів першого курсу кафедри водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – доцент Мар’ян Островський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Чингіз Агаджанов, Ігор Любінський та Арсеній Зелик, а одним з тренерів команди є випускник нашого вишу Віктор Момот, завтра, 22-го квітня, в Тбілісі стартує у кваліфікації до чемпіонату Європи-2022.

Про підготовку «синьо-жовтої» ватерпольної команди до континентального форуму та завдання на матчі в столиці Грузії розповів керівник української делегації, в.о. головного тренера національної збірної України Ігор Зінкевич, який диплом про вищу освіту також здобув у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського.

– Збірна України U-19 у нелегкий час для нашої країни – у період війни – має можливість тренуватись і готуватись до кваліфікації на чемпіонат Європи.
– Майже місяць тому нашу команду запросив угорський клуб «Сентеш» і надав усі належні умови для тренувань. Хлопці мають можливість кожного дня двічі тренуватись, добре харчуватись і жити в хороших умовах. Відверто сказати, давно юніорська команда України U-19 не мала таких умов для тренувань, а особливо зараз, в такий нелегкий час для нашої Батьківщини. Мені хотілось би подякувати, насамперед, угорському клубу «Сентеш», що прийняли нашу команду. Також, саме представники угорської команди організували можливість, аби українські хлопці зіграли на міжнародному турнірі в словацькому містечку Новаки, де були присутня уся команда – 14 ватерполістів і два тренери.

–Хлопцям вдалось набрати хорошу фізичну форму після тривалої паузи?
– Збірна України U-19 мала можливість провести в Словаччині хороші спаринги. На турнірі ми зайняли четверте місце серед шести команд, але для нас результат не був головним фактором – потрібно було награти деякі тактичні схеми. Гадаю, тренерському штабу це вдалося. Зокрема, коли абстрагуватися від результатів, то нічия зі словацькою збірною (друге місце) та, в принципі, й поразка від переможця турніру грецької команди ПАОК – проти обох суперників ми зіграли майже на рівних. Прикро, що поступились команді Великої Британії. Втім, були у цьому матчі певні проблеми – наша команда догравала матч в чотирьох проти шести британців. Зрештою це теж досвід, як для тренерів так і гравців. Шкода тільки, що не обійшлося без втрат: один з основних гравців збірної – шульга Данило Соколов – травмувався. У нього було відшарування кістки на фалангу, добре, що угорські лікарі зробили нашому гравцю операцію. Нажаль, на матчі турніру кваліфікації чемпіонату Європи серед команд U-19, який відбудеться з 22-го по 24-е квітня, в Тбілісі, Соколов не поїде.

– Чи сформований склад команди на поєдинки у столиці Грузії?
– Так, тренерський штаб вже сформував список гравців, які поїдуть до Грузії – 13 ватерполістів і два тренери. Також до Тбілісі полечу я, аби допомогти команді. Всі організаційні питання взяло на себе керівництво Федерації водного поло України. Хочу подякувати президенту Олександру Свіщову, який у такий складний час виділив кошти, аби команда поїхала на турнір. Хочу також зазначити, що у цей нелегкий час для нас плече допомоги підставили усі, аби ми були на турнірі в Новаках: британці виділили нам кошти на проживання, словаки оплатили харчування, а угорці надали нам транспорт. Відверто, просто хочеться сказати велике людське ДЯКУЮ усім країнам за таку допомогу.

– Як грузинська сторона допомагає українській збірній в організаційних питаннях перед матчами кваліфікації Євро?
– Напередодні турніру, через складне фінансове становище, ми попросили грузинів надати нам знижки для проживання нашої команди. Після нашого листа Федерація водного поло Грузії повідомила, що проживання для нашої команди буде безкоштовне, тож хочеться їм теж подякувати за такий прекрасний жест допомоги. Наша федерація водного поло оплачує кошти на літак, а решту – грузинська сторона.

– На наших хлопців чекають непрості матчі, група у кваліфікації доволі сильна. Які завдання стоять перед командою?
– Формат наступний: чотири команди у групі – хто займе перше або друге місце, продовжить боротьбу у фінальній стадії чемпіонату Європи, що відбудеться у вересні в чорногорському місті Подгориця. В групі збірної України три доволі непростих суперники – збірні Грузії, Литви і Туреччини. Всі поєдинки очікуються дуже хороші і насичені. Я надіюсь, ми потішимо наших вболівальників і нарешті потрапимо до фінальної стадії чемпіонату Європи. Зараз, як ніколи, такі перемоги нам дуже потрібні. Сподіваюся, усі хлопці у команді розуміють, що ця перемога буде для всієї України.

За матеріалами сайту ФВПУ