Іван Желізко та Олексій Сич допомогли збірній України U-21 виграти заключну гру відбору Євро-2023

Молодіжна збірна України з футболу U-21 напередодні, 12-го червня, зіграла свій останній матч кваліфікації чемпіонату Європи-2023. У гостьовому поєдинку проти одноліток із Вірменії «синьо-жовті» здобули перемогу з рахунком 2:0. У складі нашої команди зіграли й троє студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олексій Сич, Максим Хлань та Іван Желізко, який відзначився гольовою передачею.

Вірменія U-21– Україна U-21– 0:2 (0:0)

12 червня. Початок – 18:00. Єреван. Стадіон «Академія».
Похмуро, дощ. Температура +18°

Арбітр – Том Оуен (Вельс).

Лайнсмени: Деніел Беккет, Гаррі Хендрікс (обидва – Вельс).
Четвертий арбітр – Брін Маркхем-Джонс (Вельс).

ВІРМЕНІЯ: Карапетян, Симонян, Губасарян, Казарян, Манукян (Галстян, 77), Хамоян, Шагоян, Григорян (Акопян, 77), Агасарян (Мкртчян, 60), Мірзоян, Оганесян (Тарахчян, 70).

Головний тренер – Рафаел Назарян.

УКРАЇНА: Фесюн, Капінус (Сич, 46), Таловєров (Дубко, 69), Боль, Вівчаренко, Желізко, Білошевський (Судаков, 46), Брагару (Хлань, 46), Кулієв, Кухаревич (Алефіренко, 59), Супряга.

Головний тренер – Руслан Ротань.

Голи: Кулієв (49), Вівчаренко (68).

Попередження: Хамоян (59), Галстян (90).

На стадіоні Єреванської футбольної академії напередодні, 12-го червня, молодіжна збірна України провела заключний матч групового раунду відбору Євро-2023 (U-21) проти команди Вірменії. Для обох збірних поєдинок з турнірної точки зору значення не мав. Вірмени міцно влаштувалися на останньому місці, а українці після попереднього поєдинку з Францією остаточно окупували другу позицію. Тож говорити можна було хіба що про питання престижу та очок для коефіцієнту, який використовується під час жеребкувань.

З перших хвилин поєдинку збірна України заволоділа ініціативою. М’яч набагато частіше бував біля штрафного команди Вірменії. Проте по-справжньому небезпечних моментів біля воріт господарів створено не було. Але вже до середини тайму вірмени вирівняли гру. Більше того, вони навіть забили, але арбітр зафіксував офсайд.

«Синьо-жовті» відповіли небезпечним ударом від студента нашого Університету Івана Желізка, але м’яч пройшов поряд зі штангою. Перспективний момент був у Кухаревича, але його удар теж не припав у ствір воріт.

У перерві Руслану Ротаню довелося вносити корективи. Наші знову пішли вперед і на 50-й хвилині відкрили рахунок завдяки стандарту. Жалізко подав кутовий, а Кулієв, вигравши верхову дуель у Мірзояна, головою спрямував м’яч у ворота – 1:0. А на 68-й хвилині героєм епізоду із забитим м’ячем став Вівчаренко, який розпочав гольову атаку та завершив її точним ударом у дев’ятку – 0:2. Відзначимо і гольову передачу від Кулієва.

Час від часу вірмени турбували своїми ударами Фесюна, проте голкіпер був, мов скеля. В підсумку гра так і завершилася впевненою перемогою збірної України з рахунком 2:0.

Тож тепер команда чекатиме на жеребкування плей-оф кваліфікації Євро-2023 (U-21), яке відбудеться 21-го червня. Додамо, що повністю список потенційних суперників буде сформовано завтра, 14-го червня. А самі стикові матчі заплановані на вересень поточного року.

ФУТБОЛ. ЄВРО-2023 (U-21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ
ГРУПА -H-

1. Франція – 26 очок (10 матчів, м’ячі 31–5)
2. Україна – 23 (10, 20–11)
3. Сербія – 12 (10, 10–11)
4. Фарерські острови – 10 (10, 6–12)
5. Північна Македонія – 9 (10, 8–15)
6. Вірменія – 3 (10, 7–28)

Нагадаємо, у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть решта вісім володарів других місць).

Плей-оф:
20–27 вересня 2022 року

Фінальний турнір:
червень/липень 2023 року

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.

За матеріалами сайту УАФ