Іван Желізко та Олексій Сич допомогли збірній України U-21 з футболу обіграти сербів

Молодіжна збірна України U-21 з футболу розпочала відбірний турнір чемпіонату Європи-2023 із гостьової перемоги з рахунком 1:0 над командою Сербії. До звитяги підопічних Руслана Ротаня долучилися й двоє студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Іван Желізко та Олексій Сич.

Сербія U-21 – Україна U-21 – 0:1 (0:1)

3 вересня. Стара-Пазова.
Спортивний центр Футбольного союзу Сербії.
Початок – 19:00.

СЕРБІЯ U-21: Гордіч, Бековіч (Відославлевіч, 73), Честіч, Марковіч, Данічіч, Павловіч (Мілославлевіч, 56), Іліч, Тетек, Йовіч (Гавріч, 80), Тедіч, Стевановіч.

Головний тренер – Ілія Століца.

УКРАЇНА U-21: Нещерет, Сич, Таловєров, Батагов, Вівчаренко, Михайленко, Бондаренко, Криськів (Желізко, 68), Судаков (Драмбаєв, 90), Назаренко (Брагару, 90), В’юнник (Супряга, 77).

Головний тренер – Руслан Ротань.

Гол: Криськів (14).

Попередження: Честіч (18), Стевановіч (52), Марковіч (59), Гавріч (86) – Таловєров (51), Бондаренко (90+4).

Відбірний турнір Євро-2023 молодіжна збірна України починала з одним зі своїх конкурентів, командою Сербії, у плани якої, як і в плани самих «синьо-жовтих», входить потрапляння на чемпіонат Європи.

Перший тайм активніше почали підопічні Руслана Ротаня. Гра була повністю під контролем гостей. Уже на 4-й хвилині кутовий у виконанні українців міг стати результативним, однак після подачі Назаренка воротар сербів перевів м’яч у стійку. Незабаром ще одна подача з кутового від Назаренка призвела до пожежі біля воріт господарів.

На 14-й хвилині збірна України досягла свого. Вівчаренко з флангу віддав пас у центр, і Криськів із меж штрафного влучив точно в ціль – 0:1. Трохи пізніше міг забивати й сам Вівчаренко, але Гордіч відбив цей удар.

У другій половині першого тайму серби трохи ожили. Вони намагалися створювати загрозу володінням Нещерета, але, крім одного небезпечного прострілу вздовж воріт, нічим не запам’яталися.

У дебюті другого тайму балканці спробували захопити ініціативу, але нарвалися на контратаку, під час якої Криськів вийшов сам на сам, але не зміг обіграти голкіпера. Господарі відповіли тільки на 62-й хвилині, проте удар Мілославлевіча прийшовся поруч зі стійкою.

Незважаючи на те, що в цей час збірна Сербії більше володіла м’ячем, українці гідно відповідали. Так, на 74-й хвилині після пострілу Назаренка в центрі уваги знову опинився Гордіч. Утім, на 78-й хвилині гарно зіграв і Нещерет, потягнувши удар від Тетека.

Кінцівку поєдинку синьо-жовті провели впевнено, так і не давши супернику зрівняти рахунок. Таким чином, підопічні Руслана Ротаня розпочали відбірний турнір із дуже важливої перемоги.

Фарерські острови – Сербія

Додамо, що у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Поєдинки плей-оф заплановані на вересень 2022 року. А фінальний турнір – на червень/липень 2023 року.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.