Іван Желізко у складі збірної України U-21 з футболу зіграє в матчах плей-оф Євро-2023

Футбольна молодіжна збірна України U-21 завершила підготовку до поєдинків плей-оф чемпіонату Європи 2023 року. До матчів проти однолітків зі Словаччини в складі «синьо-жовтої» команди готовий вийти на поле й півзахисник Іван Желізко – студент кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, який на клубному рівні грає за латвійську команду «Валмієра» з однойменного міста.

Уже за два дні, 23-го вересня, молодіжна збірна України з футболу проведе перший матч плей-оф відбору до фінальної частини Євро-2023 (U-21) проти команди Словаччини.

Зазначимо, що підготовку до майбутніх матчів у польському місті Бєльсько-Бяла в повному складі «синьо-жовті» розпочали у понеділок, 19-го вересня. Проте днем раніше було зіграно тренувальну гру, за підсумками якої тренерський штаб отримав багато важливої інформації. Як завжди, Руслан Ротань зі своїми помічниками приділяє багато уваги теоретичній підготовці. Щодо кадрової ситуації, то, на щастя, усі запрошені до табору команди футболісти здорові.

До Жиліни, де й відбудеться перша гра українсько-словацького протистояння, підопічні Руслана Ротаня відправилися автобусом сьогодні, 21-го вересня, по обіді. Відстань від Бєльсько-Бяла до пункту призначення невелика – усього 100 км. Передматчеве тренування відбудеться ввечері 22-го числа.

Нагадаємо, що поєдинки пройдуть 23-го та 27-го вересня. Перший із них наша команда зіграє на полі суперника – у Жиліні, на стадіоні «Под Дубньом». Початок – о 19:00 за київським часом. Номінально домашній матч «синьо-жовті» проведуть у польському місті Бєльсько-Бяла, на Муніципальному стадіоні. Гра стартує о 18:30.

На території України глядачі зможуть побачити трансляцію обох поєдинків на регіональних каналах Суспільного мовлення, а також на YouTube-каналі Української асоціації футболу.

СКЛАД МОЛОДІЖНОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ U-21:

Воротарі: Дмитро Мацапура («Зоря» Луганськ), Кіріл Фесюн («Колос» Ковалівка), Яків Кінарейкін («Дніпро-1» Дніпро);

Захисники: Арсеній Батагов («Зоря» Луганськ), Антон Боль, Костянтин Вівчаренко, Олександр Сирота (усі – «Динамо» Київ), Олександр Драмбаєв («Зюльте-Варегем», Бельгія), Дмитро Капінус («Металіст 1925» Харків), Олексій Сич («Кортрейк», Бельгія), Максим Таловєров («Слован», Чехія);

Півзахисники: Артем Бондаренко, Дмитро Криськів, Олег Очеретько, Георгій Судаков (усі – «Шахтар» Донецьк), Володимир Бражко, Микола Михайленко (обидва – «Зоря» Луганськ), Ельдар Кулієв («Минай»), Олександр Назаренко («Дніпро-1» Дніпро), Іван Желізко («Валмієра», Латвія), Єгор Ярмолюк («Брентфорд», Англія);

Нападники: Владислав Ванат («Динамо» Київ), Богдан В’юнник («Цюрих», Швейцарія), Микола Кухаревич («Хіберніан», Шотландія), Данило Сікан («Шахтар» Донецьк).

ФУТБОЛ. ЄВРО-2023 (U-21). КВАЛІФІКАЦІЯ. ПЛЕЙ-ОФ

23 – 27 вересня 2022 року

▶ Хорватія – Данія
▶ Словаччина – Україна
▶ Ірландія – Ізраїль
▶ Ісландія – Чехія

ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР ЄВРО-2023:
червень / липень 2023 року

УЧАСНИКИ ФІНАЛЬНОГО ТУРНІРУ: Румунія, Грузія, Бельгія, Англія, Франція, Німеччина, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Норвегія, Італія, Швейцарія та чотири переможці плей-оф.

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.