Ярослав Давидчук – бронзовий призер чемпіонату світу з самбо

Упродовж трьох днів, з 12-го по 14-е листопада, у Ташкенті відбувся чемпіонат світу-2021 зі спортивного і бойового самбо серед чоловіків та жінок. Спортивну честь синьо-жовтого прапора у складі національної збірної України в столиці Узбекистану захищав й цьогорічний випускник кафедри атлетичних видів спорту нашого Університету Ярослав Давидчук (на фото – крайній справа), який повернувся додому з бронзовою медаллю.

За нагороди світового форуму в Ташкенті загалом змагалися 343 спортсмени із 53 країн планети. Чемпіон Європи Ярослав Давидчук (тренери – Геннадій Грохов і завідувач кафедри атлетичних видів спорту, доцент Федір Загура), який боровся у ваговій категорії до 98 кг, цього разу зійшов на третю сходинку медального подіуму. Втім турнірний шлях Ярослава до нагороди був неймовірно складним і нагадував сітку на Євро – таке собі своєрідне «дежавю».

Зокрема, вже у першій сутичці на нього чекало очне протистояння з діючим чемпіоном світу, золотим медалістом ІІ Європейських ігор-2019 грузином Давидом Лоріашвілі. Та титули кавказця на дії українця вплинули позитивно. У підсумку Ярослав здобув дострокову перемогу больовим прийомом на руку, у такий спосіб довівши рахунок очних з грузином зустрічей до 2:0. Нагадаємо, на чемпіонаті Європи Давидчук також переміг достроково (больовим прийомом на ногу) цього титулованого борця.

Ще більш потужний і титулований суперник чекав на нашого борця у чвертьфіналі – чотириразовий чемпіон світу і Європи Андрій Казюсьонак з Білорусі. І знову випускник ЛДУФК здобув звитягу, щоправда, цього разу з незначною перевагою за балами, повторивши свій європейський успіх.

Ці дві перемоги забрали у Ярослава надзвичайно багато фізичних та емоційних сил, призвівши до поразки 1:2 у півфіналі від місцевого узбецького самбіста (майбутнього чемпіона світу) Нодіржона Мерхалікова. Втім у боротьбі за третє місце Ярослав зумів зібратися і за 12 секунд, достроково, больовим прийомом на коліно, декласував американського самбіста Мохамеда Радада.

Додамо, що загалом українська збірна везе додому з далекого Узбекистану вісім медалей – два «золота» та по три «срібла» і «бронзи». Окремо відзначимо Владислава Руднєва (вагова категорія до 79 кг, бойове самбо, Донецька область), який на звітному форумі завоював свій четвертий чемпіонський титул.