Ярослав Давидчук – чемпіон Євро-2021 з самбо

З 26-го по 29-е травня в місті Лімасол на Кіпрі відбувся чемпіонат Європи-2021 з боротьби самбо. На килимі арени Spiros Kyprianon за нагороди континентального форуму змагалися понад 500 спортсменів з 20-ти країн. Серед них і студент четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ярослав Давидчук.

Чемпіон світу серед юнаків і юніорів та бронзовий призер дорослого Євро-2019 Ярослав Давидчук у Лімасолі захищав спортивну честь синьо-жовтого прапора, змагаючись у новій для себе ваговій категорії – до 98 кг. Одразу скажемо, що підопічний Геннадія Горохова та завідувача кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу Федора Загури виступив блискуче – впевнено здобув континентальний титул. Втім, турнірний шлях Ярослава до золотої нагороди був неймовірно складним.

Зокрема, вже у першій сутичці на нього чекало очне протистояння з діючим чемпіоном світу, золотим медалістом ІІ Європейських ігор-2019 у Мінську грузином Давидом Лоріашвілі. Та титули кавказця на дії українця вплинули позитивно. У підсумку Ярослав, здобувши дострокову перемогу больовим прийомом на коліно, змусив Давида стати Голіафом...

Ще більш титулований суперник чекав на Давидчука у півфіналі – чотириразовий чемпіон світу і Європи Андрій Казюсьонак з Білорусі. І знову студент ЛДУФК здобув звитягу, щоправда, цього разу з незначною перевагою за балами.

У фіналі на Ярослава Давидчука чекав багаторазовий призер чемпіонатів світу, Європи і Європейських ігор Вікторс Решко з Латвії. Однак українець не знітився перед прибалтом і достроково довів свою перевагу. На 3-й хвилині 14-й секунді він провів больовий прийом на ногу і в такий спосіб здобув золоту медаль чемпіона Старого Світу.