Ярослав Давидчук і Ярослав Михалюк – переможці Кубка світу з самбо

У місті Ларнака (Кіпр) відбувся перший етап Кубку світу 2023 року з боротьби самбо (спортивний і бойовий розділи) серед молоді вікової групи U-20 та дорослих. В змаганнях загалом взяли участь представники 14-ти країн. У складі збірної України спортивну честь синьо-жовтого прапора захищали й двоє студентів кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Ярослав Давидчук і Ярослав Михалюк.

Магістрант факультету педагогічної освіти нашого Університету, майстер спорту України міжнародного класу, 23-річний Ярослав Давидчук виступав у спортивному розділі вагової категорії до 98 кг. Фахівці ще до початку змагань саме його називали головним фаворитом на перемогу. І підопічний Федора Загури та заслуженого тренера України Геннадія Горохова виправдав видані йому аванси, що називається, на усі сто відсотків.

Ярослав усі сутички, включаючи фінальну, провів дуже впевнено. У кожній з них українець контролював хід розвитку подій на килимі від першої до заключної миті й жодному із суперників не дав навіть найменшого шансу на досягнення позитивного результату. У підсумку – золота медаль і максимальні бали до рейтингового заліку Кубка світу.

Студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Ярослав Михалюк змагався у спортивному розділі вагової категорії до 79 кг одразу в двох турнірах – дорослому та молодіжному. Серед самбістів вікової групи U-20 йому не було рівних. Підопічний тренерів Федора Загури та Семена Сударікова здолав супротив усіх опонентів і в підсумку зійшов на найвищий щабель медального подіуму.

Не залишився 19-річний атлет без нагороди і в змаганнях Кубка світу серед дорослих. Більше того, він був близьким до оформлення «золотого дубля». Однак у вирішальній сутичці поступився грузинському самбісту, тож до молодіжного «золота» додав доросле «срібло».

Додамо, що в загальнокомандному заліку (спортивний і бойовий розділи) першого етапу Кубка світу-2023 збірна України з самбо впевнено здобула перше місце. Загалом у «синьо-жовтій» медальній скарбничці 35 нагород – 17 золотих, 7 срібних та 11 бронзових.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ