Євгену Приступі та Євгену Імасу присвоєно звання Почесних професорів Колегіум Хуманум

За вагомий внесок у розвиток українсько-польської співпраці в галузі спортивної медицини і фізичного виховання титули Почесних професорів Колегіум Хуманум Варшавського Університету Менеджменту надано ректору Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Євгену Приступі та ректору Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ) Євгену Імасу.

Урочиста церемонія вшанування Євгена Приступи та Євгена Імаса відбулася в Олімпійському центрі у Варшаві за підтримки Олімпійського Комітету Республіки Польща.

Серед почесних учасників заходу були Пьотр Новацкі – радник Президента Республіки Польща у справах спорту, Максим Музичко – перший секретар посольства України в Польщі, Томаш Пореба – член Європейського парламенту, Моніка Квіцень-Міланд – директор Департаменту Вищої школи Міністерства освіти і науки Республіки Польща, Анджей Крашніцький – президент Олімпійського Комітету Республіки Польща, Маріан Димальські – віце-президент Міжнародної федерації студентського спорту, Адам Рочек – президент Європейської асоціації студентського спорту та члени Колегії Ради ректорів Варшави.

«Ця церемонія має символічний вимір. Вона відбувається в особливий час і в унікальному для польського спорту місці. Ми співпрацюємо з Польським Олімпійським Комітетом, і наші студенти також є спортсменами та олімпійцями. Я радий, що сьогодні ми можемо висловити найвище визнання та повагу двом видатним професорам з України і таким чином донести меседж, що мир є найвищим благом», – сказав, відкриваючи захід професор Павел Чарнецький – ректор Колегіум Хуманум.

З вітанням на честь новоспечених Почесних професорів Колегіум Хуманум – Євгена Приступи і Євгена Імаса – виступив президент Олімпійського Комітету Республіки Польща Анджей Крашніцький.

«Я віддаю цю похвалу як почесний професор Колегіум Хуманум, почесний доктор Національного університету фізичного виховання і спорту України в Києві, почесний доктор Академії фізичного виховання у Вроцлаві і водночас президент Олімпійського Комітету Республіки Польща, для якого велике значення має розвиток універсального спорту та олімпізму. Почесне звання – найвища академічна гідність – присвоюється видатним людям, відзначеним за розвиток науки і культури, людям великого формату, без діяльності яких світ був би просто біднішим. І це, безумовно, було б без досягнень, відданості, цілеспрямованості та роботи для розвитку українського спорту професорів Євгена Імаса та Євгена Приступи. Сьогодні я хотів би ще раз наголосити, що Польща та Польський олімпійський комітет рішуче засуджують напад на Україну та порушення олімпійських правил і цінностей», – наголосив Анджей Крашніцький.

«Я хотів би почати з красивого напису, який з’являється на будівлі резиденції Польського олімпійського комітету. Слова «Разом за Україну» мене дуже зворушили, і я хотів би подякувати вам за цей жест. Університет фізичної культури у Львові був заснований у 1946 році і за понад 75 років своєї діяльності може похвалитися численними успіхами. Я дуже радий, що їх оцінили і дякую за отриману відзнаку. Також хочу наголосити, що українські Герої, в тому числі спортсмени, борються за диво. Я вірю, що ми переможемо ворога і зробимо цей світ ще кращим. Я хотів би подякувати всім, хто підтримав нас зараз. Польща – унікальна країна, з якою я завжди буду асоціюватися, також через моє польське коріння. Слава Україні і слава Польщі», – сказав у своєму виступі професор Євген Приступа.

Додамо, що раніше титул
почесного професора Колегіум Хуманум отримали
:

Кшиштоф Цуґовскі – вокаліст і музикант, член Сенату Республіки Польща;

Анджей Крашніцький – президент Олімпійського Комітету Республіки Польща;

Вацлав Клаус – Президент Чехії в період 2003 – 2013 рр.