Юлія Джима та Олена Білосюк підготовку до сезону-22/23 у складі збірної розпочнуть 4-го червня

Жіноча національна збірна України з біатлону, лідерами якої є Юлія Джима та Олена Білосюк (Підгрушна) – магістрантка і аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відповідно, підготовку до нового сезону-2022/2023 розпочне навчально-тренувальним збором у Сянках Львівської області, який триватиме з 4-го до 19-го червня.

Зазначимо, що на тренерській раді Федерації біатлону України, що відбулася минулого тижня, був визначений новий тренерський штаб жіночої збірної на майбутній сезон. Вакансія виникла після того, як по завершенні минулого сезону-2021/2022 не було продовжено угоду про співпрацю з керманичем нашої жіночої національної команди, словенським фахівцем Урошем Велепецем, який після цього перейшов працювати помічником старшого тренера чоловічої збірної Німеччини. Нагадаємо, словенець також був особистим наставником лідера збірної України Юлії Джими.

З українською жіночою командою продовжать працювати добре знайомі спортсменкам фахівці. Посаду старшого тренера посяде Олександр Кравченко, допомагати якому будуть Олександр Біланенко та випускник кафедри зимових видів спорту нашого Університету Олег Меркушин.

Нагадаємо, Олександр Кравченко в минулому сезоні був помічником головного тренера збірної України Уроша Велепця, а також персональним тренером Олени Білосюк.

Окрім тренерського штабу жіночої збірної України, стали відомі й імена біатлоністок, які увійдуть до складу національної команди А для централізованої підготовки до сезону-2022/2023. У зв’язку зі зменшенням фінансування, цей список довелося обмежити шістьма іменами у чоловіків та жінок. Тож на перший збір поїдуть шість спортсменок – Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар’я Блашко, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина та Юлія Журавок.

У чоловічої збірної тренерський склад залишається без змін. Словак Юрай Санітра продовжить тренувати команду, а до його штабу, як і попереднього сезону, увійдуть Олексій Кравченко та Роман Прима. Щодо спортсменів, то тут твердо можна говорити про п’ятьох біатлоністів – Дмитра Підручного, Антона Дудченка, Богдана Цимбала, Артема Прими і Тараса Лесюка.

Шосте місце поки що залишається вакантним, вибір буде зроблено, швидше за все, між Денисом Насико та Артемом Тищенком. Юрай Санітра по цьому питанню визначиться після консультацій з Миколою Зоцем, який залишиться старшим тренером чоловічої команди -Б-. У жіночій команді -Б- працюватиме Ігор Ященко. Щодо складу спортсменів обох збірних команд -Б-, то його буде оголошено дещо пізніше.

Також відповідно до побажань тренерів було узгоджено дати початку першого навчально-тренувального збору, який і в чоловічої, і в жіночої команд пройде в Сянках Львівської області. Підопічні Юрая Санітри розпочнуть підготовку трохи раніше – 29-го травня, збір триватиме до 15-го червня. Дівчата ж стартують уже влітку – з 4-го по 19-е червня.

Після свого призначення новий старший тренер жіночої збірної України з біатлону Олександр Кравченко коротко розповів журналістам про склад команди та головне завдання, яке буде перед нею поставлено.

«Юля Джима, яка у попередні роки неодноразово тренувалася окремо від збірної, цього сезону буде працювати з нами в команді. Ми з нею розмовляли про це – вона погодилась. Розмовляв також з Оленою Білосюк (Підгрушною). Планую особисто зв’язуватись і обговорити питання щодо роботи в команді з Іриною Петренко (Варвинець), Юлею Журавок, Настею Меркушиною та Дар’єю Блашко. Наше перше завдання на майбутній сезон – зробити збірну командою, аби це було одне ціле. Думаю, що наша основна задача на цей рік буде утримання квот, які у нас є наразі. Мені здається, це більш-менш реально, але все, зрозуміло, буде залежати від нашої підготовки», – повідомив Олександр Кравченко.