Юлія Джима – в ТОП-5 у спринті літнього чемпіонату світу з біатлону

Магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима (на фото) показала п’ятий результат у спринтерській гонці на 7.5 км зі стрільбою на двох вогневих рубежах літнього чемпіонат світу 2021 року збіатлону, що триває у чеському Нове-Мєсто. Аспірантка нашого вишу Олена Білосюк-Підгрушна фінішувала на 14-й позиції.

Доля золота в жіночому спринті чемпіонату світу-2021 з літнього біатлону в Нове-Мєсто визначилася дуже рано. Два основних фаворита гонки – господарка траси Маркета Давідова і лідер збірної Польщі Моніка Хойніш-Старега стартували одна за одною в першій десятці протоколу.

Моніка вже на стрільбі лежачи зробила розкішний подарунок суперниці – пішла на коло штрафу. І після того, як Маркета закрила всі мішені на обох рубежах, на секунду промайнула думка, що чергове «золото» – вже в скарбничці збірної Чехії. Але вже через півхвилини чисту стрільбу провела і Моніка Хойніш-Старега, з урахуванням того, що на дистанції польська біатлоністка була цього разу нестримна, вона стала лідером. Пішовши на останнє коло з секундною перевагою, Моніка до фінішу збільшила перевагу ще на 10 секунд і завоювала перше для себе «золото» чемпіонату.

У суперництво за перемогу могла вклинитися і представниця Росії Маргарита Васильєва. Але, маючи кращий графік перед стійкою, вона зіпсувала свій останній постріл, і в результаті не дісталася навіть до подіуму, поступившись на фінішному колі графіком словенській спортсменці Полоні Клеменчіч. Цікаво, що днем раніше Клеменчіч була останньою в фіналі суперспринта з 11-а промахами (!), а тепер піднялася на п’єдестал пошани в спринті з чистою стрільбою.

Зате дуже пристойну стабільність на цьому чемпіонаті демонструє найкраща з українок Юлія Джима. Юля знову була близька до подіуму, але завадила помилка на першому рубежі. І хоча потім Джима з кожною відміткою піднімалася в протоколі гонки, дістатися на цей раз вдалося лише до п’ятого місця. Втім, менш ніж 20-секундне відставання від третьої позиції, обіцяє боротьбу за медалі в персьюті, що відбудеться сьогодні, 29-го серпня.

Інші наші дівчата, на жаль, виглядали дуже важко по дистанції. Безумовно, далося взнаки те, що основа нашої жіночої збірної виступає в Нове-Мєсто на фоні навантажень при підготовці до зимового олімпійського сезону. Розраховувати на щось серйозне в такій ситуації можна лише при ідеальній стрільбі, але з цим у звітній гонці виникли складнощі.

Дар’я Блашко і Олена Білосюк-Підгрушна при одному колі штрафу в результаті фінішували поблизу ТОП-10: на 11-му і 14-му місцях відповідно. Анна Кривонос промахнулася двічі і стала 27-ю, а Ольга Абрамова додала до своєї дистанції три кола по 150 метрів, і фінішувала 36-ю.

БІАТЛОН. ЛІТНІЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2021

27 серпня. Нове-Мєсто (Чехія)

Спринт. Жінки

1. Моніка Хойніш-Старега (Польща) – (1+0)16.56,4
2. Маркета Давідова (Чехія) – (0+0) +11,1
3. Полона Клеменчіч (Словенія) – (0+0) +21,0
4. Маргарита Васильєва (Росія) – (0+1) +25,3
5. Юлія Джима (Україна) – (1+0) +38,5
6. Суві Мінккінен (Фінляндія) – (0+1) +1.06,7
...11. Дар’я Блашко (Україна) – (1+0) +1.23,3
...14. Олена Білосюк-Підгрушна (Україна) – (0+1) +1.28,9
...27. Анна Кривонос (Україна) – (1+1) +1.57,0
...36. Ольга Абрамова (Україна) – (1+2) +2.33,1

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ