Юлія Джима здобула перші залікові бали Кубку світу-22/23 з біатлону

У словенській Поклюці завершився перший у новому році, а загалом четвертий етап Кубка світу з біатлону сезону-2022/2023. У складі жіночої збірної України свої перші бали до загального особистого заліку здобула її лідер останніх років, олімпійська чемпіонка Ігор-2014 Юлія Джима – магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Нагадаємо, пропустивши через позитивний тест на коронавірус перед стартом сезону два перші етапи – в фінському Контіолахті та австрійському Гохфільцені, свою першу і єдину гонку Кубка світу в сезоні-2022/2023 впродовж перших трьох етапів, що відбулися в листопаді-грудні минулого року, Юлія Джима провела 16-го грудня, в французькому Аннесі – Ле- Ґран-Борнані. На жаль, виступ в спринтерській гонці на 7,5 км українці не задався – невисока швидкість проходження дистанції та три промахи сумарно на двох вогневих рубежах не дозволили навіть пробитися до гонки переслідування – 74-е місце в фінішному протоколі з відставанням від переможниці, Анни Маґнуссон з Швеції в 2 хвилини 55,2 секунди.

З того таки спринту Юлія розпочала свої виступи і в Поклюці. Але цього разу ми побачили вже зовсім іншу, звичну для нас Джиму. З швидкістю, щоправда, й цього разу не все було гаразд. Однак після коронавірусу навряд чи можна було очікувати звичних для неї функціональних кондицій. Натомість з влучністю все на найвищому рівні – десять влучних пострілів з десяти. Як наслідок, 19-е місце з програшем лідеру, шведці Ельвірі Еберґ в 1 хвилину 04,8 секунди. Такий результат дозволив Юлії набрати перші 22 очка до загального особистого заліку Кубка світу.

Ще шість очок до свого кубкового доробку Юля додала в Поклюці у гонці переслідування. Хоча могло і, напевне, мало бути значно більше. Адже заробивши одне коло штрафу на першому вогневому рубежі, Джима два наступні пройшла зі стовідсотковою влучністю і реально претендувала не тільки на друге поспіль попадання в ТОП-20, а й при певній долі фарту могла поборотися за ТОП-10. Однак це був той випадок, коли азарт зіграв з нею злий жарт. Намагаючись на четвертому колі йти по дистанції на максимумі, лідер збірної України не впоралася зі стрільбою на четвертій заключній стрільбі. Три промахи з п’яти пострілів не дозволили фінішувати вище 35-го місця.

Набравши сумарно за дві гонки 28 очок, Юлія Джима наразі в загальному заліку Кубка світу займає 53-є місце. Це найвища позиція серед українок. Втім, мусимо констатувати, що після чотирьох етапів кубкові очки набрали тільки три українки. Окрім Джими, залікові бали мають також Анастасія Меркушина (20) та аспірантка нашого Університету, капітан жіночої збірної України Олена Білосюк-Підгрушна (12), які займають 58-е і 63-є місця відповідно. Зазначимо, що Олена через стан здоров’я цього сезону поки що не може не тільки виступати на звичному для себе рівні, а й змушена частенько пропускати гонки, а то й цілі етапи. Зокрема, не змагалася вона у Поклюці.

Додамо, що покращити свої позиції в Кубку світу поточного сезону наші дівчата можуть уже завтра, 12-го січня, коли в німецькому Рупольдингу, в програмі п’ятого етапу, відбудеться індивідуальна жіноча гонка на 15 км. Пряма трансляція на Суспільне:Спорт та Євроспорті розпочнеться о 15:10 за київським часом.