Юрій Ковальчук – чемпіон Європи з сучасного п’ятиборства серед молоді

У польському місті Джонкув напередодні, 20-го листопада, завершився чемпіонат Європи з сучасного п’ятиборства серед молоді вікової категорії U-24. В особистих змаганнях серед чоловіків золоту нагороду виборов українець Юрій Ковальчук – студент четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Успішно подолавши кваліфікаційний етап та півфінал, 20-річний львів’янин Юрій Ковальчук пробився до фіналу континентального форуму молодих лицарів п’яти якостей у Джонкуві. Окрім студента нашого Університету, безпосередню боротьбу за нагороди Євро-2022 вели ще 17 спортсменів з Іспанії, Естонії, Німеччини, Італії, Чехії, Швейцарії та Польщі. Україну, окрім Юрія Ковальчука, представляв також його одноліток Владислав Чекан з Києва.

Вирішальна частина індивідуального чоловічого турніру пройшла у дуже цікавій та видовищній боротьбі, а доля титулу та призових місць вирішувалася наприкінці заключного виду змагань – лазер-рану. У підсумку першим фінішну стрічку перетнув Юрій Ковальчук, який у сумі набрав 1517 очок. Новоспечений чемпіон Європи своїх найближчих переслідувачів – німців Моріца Клінкерта і Марка Шплітцера, які посіли друге та третє місця відповідно, випередив на три і дев’ять пунктів.

Цікаво, що суму 1508 очок, як у Марка Шплітцера, набрав й італієць Федеріко Алессандро. Однак він фінішував у лазер-рані на мить пізніше німця, залишившись на четвертому місці. До ТОП-6 також увійшли іспанець КрістіанХамізо та чех Войтех Дана – 1499 і 1489 очок відповідно. Замкнув десятку кращих українець Владислав Чекан – 1468 очок.

Зазначимо, що Юрія Ковальчука тренують четверо випускників нашого Університету – заслужені тренери України Віталій Тарнакін (на фото нижче – разом з Юрієм), Андрій Орліковський, Олег Фіалкович та його батько Андрій Ковальчук.

Нагадаємо, в тому ж Джонкові у жовтні нинішнього року майстер спорту міжнародного класу Юрій Ковальчук став четвертим на чемпіонаті світу-2022 серед юніорів вікової категорії U-20.