Юрій Ковальчук – чемпіон світу з сучасного п’ятиборства серед юніорів

В Єгипті, у місті Олександрія триває чемпіонат світу 2021 року з сучасного п’ятиборства серед юніорів та юнаків – UIPM 2021 Pentathlon Junior & Youth World Championships. Першу нагороду і одразу золоту для України здобув «синьо-жовтий» дует у юніорській естафеті в складі киянина Владислава Чекана та студента другого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юрія Ковальчука.

Для 19-річних українців Юрія Ковальчука і Владислава Чекана естафета склалася фантастично! Наші хлопці здобули золоті медалі у напруженій битві з білорусами, угорцями та єгиптянами. В підсумку українці набрали найбільшу суму очок – 1445 – і в такий спосіб стали володарями золотих медалей. Зазначимо, що Юрій та Владислав тим самим виконали норматив майстрів спорту України міжнародного класу.

Срібні нагороди вибороли білоруси Владислав Нестеров і Максим Марук, а «бронза» в угорців Андраша Галла та Бенце Вічіана – 1436 і 1430 очок відповідно. Слідом за призерами фінішували господарі турніру єгиптяни Еяд Ель Касхев та Мохаммед Елгенді. Загалом у юніорів за медалі світового форуму змагалися 18 дуетів.

«Ми дуже щасливі, бо мали цю мрію з 2019 року ще до коронавірусу і ось нарешті ми це зробили, – прокоментував виступ українців Владислав Чекан офіційному сайту UIPM – World Pentathlon. – Ми будемо змагатися в індивідуальній першості і також хочемо виграти в командному заліку».

Юрій Ковальчук доповнив партнера по команді: «Це був чудовий момент! Я мріяв піднятися на першу сходинку подіуму на чемпіонаті світу і ми з Владом стали володарями золотих медалей. Лазер-ран був ідеальним, тому що ми стріляли і бігли дуже добре. Вважаю, ми класно впоралися з усіма дисциплінами».

Додамо, що тренерами Юрія Ковальчука є випускники нашого Університету Володимир Софієнко, Олег Фіалкович, Роман Задорожний, Віталій Тарнакін та батько новоспеченого чемпіона Андрій Ковальчук.

Фото Ukraine Modern Pentathlon Federation