Юрій Ковальчук здобув «бронзу» юніорського Євро-2021 з сучасного п’ятиборства

У Берні завершився чемпіонат Європи 2021 року з сучасного п’ятиборства серед юніорів. У складі збірної України на континентальному форумі студент другого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юрій Ковальчук (на фото – крайній зліва) здобув у командних змаганнях бронзову медаль.

На юніорському Євро-2021 лицарів п’яти якостей в столиці Швейцарії збірна України в командному турнірі виступала у складі львів’янина Юрія Ковальчука та киян Максима Агарушева і Владислава Чекана.

У підсумку «синьо-жовті» загалом набрали в сумі 4213 очок і на чотири бали випередили чехів, які стали четвертими. А перші два місця посіли команди Росії та Угорщини, які набрали однакову суму – по 4251 пункту. Всього в командній першості юніорів змагалися 11 команд. Окрім чехів, українці випередили збірні Білорусі, Франції, Італії, Німеччини, Швеції, Польщі та Туреччини.

Гідно другокурсник кафедри стрільби і технічних видів спорту нашого вишу (завідувач – професор Богдан Виноградський) Юрій Ковальчук виступив і в особистій першості. У кваліфікації він показав шостий результат – 1122 очка. А в фіналі, набравши 1402 очка, посів високе восьме місце. Відзначимо, що серед 36-ти учасників вирішальної стадії чемпіонату Європи львівський п’ятиборець був одним із наймолодших.

Додамо, що його партнери по збірній України Максим Агарушев і Владислав Чекан у підсумковому протоколі посіли шостий і дев’ятий рядки відповідно – 1410 та 1401 очко. А золоту медаль здобув італієць Джорджио Малан (1473). Срібним призером став угорець Чаба Бохм, який поступився переможцю чотирма балами. Трійку призерів доповнив росіянин Єгор Громадський – 1453 очка.