Каноїст Віталій Вергелес – бронзовий призер Євро-2021

В польському місті Познань завершився чемпіонат Європи 2021 року з веслування на байдарках і каное. Збірна України здобула на континентальному форумі вісім нагород – по два «золота» і «срібла» та чотири «бронзи». Свій внесок до «синьо-жовтої» медальної скарбнички зробив й випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Віталій Вергелес.

У фінальному заїзді чоловічих каное-двійок на дистанції 500 м змагався український дует у складі львів’янина Віталія Вергелеса та Андрія Рибачка з Волині. Напружена боротьба за медалі тривала до останніх сантиметрів дистанції і завершилася перемогою росіян Віктора Мелантьєва та Владислава Чеботаря, які на фініші показали час 1 хвилина 44,915 секунди. Другими стали німці Себастьян Брендель і Тім Хеккер, які програли чемпіонам 0,074 секунди. А третє місце посіли українці Віталій Вергелес і Андрій Рибачок. Від переможців наш дует відстав на 0,300 секунди.

Змагався у фінальному заїзді чоловічих байдарок-двійок на спринтерській дистанції 200 м й 21-річний студент третього курсу факультету педагогічної освіти Василь Смілка, який виступав у дуеті з Олександром Зайцевим з Херсонщини. Українці показали сьомий час, відставши на 1,205 секунди від переможців – італійського дуету Манфреді Ріцца / Андреа Ді Ліберто. Друге й третє місця посіли відповідно литовці Артурас Сея / Ігнас Навакаускас та росіяни Юрій Постригай / Олесандр Дьяченко – відставання 0,260 і 0,558 секунди.

Справжній тріумф на Євро-2021 зробила українка Людмила Лузан, записавши на свій рахунок чотири медалі. Разом із Анастасією Четверіковою вона виборола «золото» та «бронзу» в каное-двійці (500 мі 200 м, відповідно). Людмила стала першою в каное-одиночці на дистанції 500 м й другою – на 200 м.

«Срібло» у байдарці-двійці на дистанції 500 м здобули Дмитро Даниленко та Олег Кухарик. Бронзові нагороди окрім Віталія Вергелеса і Андрія Рибачка, здобули у байдарці-одиночці (500 м) Марія Повх та каное-одиночці (5000 м) Людмила Бабак.

Відзначимо, це найкращий результат в історії виступів українських веслувальників на чемпіонатах Європи. До цього найкращий результат за кількістю медалей був в 2015 році в Рачіце, коли збірна України завоювала шість нагород (одне «золото», два «срібла» і три «бронзи»).