Каноїст Віталій Вергелес – бронзовий призер першого етапу Кубка світу-2021

В угорському Сегеді упродовж трьох днів, з 14-го по 16-е травня, тривав перший етап Кубка світу з веслування на байдарках і каное (спринт) – 2021 ICF Canoe Sprint World Cup. Випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Віталій Вергелес (на фото – справа) на звітних змаганнях став бронзовим призером.

На першому етапі цьогорічного Кубка світу з веслування на байдарках і каное змагалися найсильніші спортсмени з 65-ти країн світу. Збірну України представляли 28 веслярів, серед яких і єдиний спортсмен з Львівщини – майстер спорту міжнародного класу Віталій Вергелес, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого Університету.

31-річний весляр з міста Лева виступив у каное-двійці на дистанції 500 м разом із 26-річним уродженцем Ковеля Волинської області Андрієм Рибачком. Стартували українціу перший день змагань, 14-го травня. Посівши друге місце у кваліфікаційному заїзді, вони пробилися до півфіналу.

Наступного дня, у суботу, 15-го травня, в ранковій сесії галицько-волинський дует з першого місця у своєму півфінальному заїзді пробився у фінал.

Того ж дня, у вечірній сесії, відбувся вирішальний заїзд, в якому змагалися дев’ять дуетів. Фінал завершився перемогою іспанців, другими стали угорці, а третє місце зайняли українці Віталій Вергелес / Андрій Рибачок. Відставання «синьо-жовтого» екіпажу від переможців склало 0,81 секунди.

Пробився Віталій Вергелес до фіналу й на дистанції 200 м у каное-двійці мікст з 23-річною Анастасією Четверіковою, яка представляє Житомирську область. Вирішальний заїзд на цій дистанції відбувся у заключний день змагань, 16-го травня.

У підсумку Віталій і Настя зупинилися за крок від медального подіуму, посівши четверте місце. Зазначимо, що український дует, стартуючи по другій доріжці, лише на 0,23 і 0,25 секунди відстав двох угорських екіпажів, які фінішували другими і третіми. А перемогу в цій дисципліні здобули росіяни.

Нагадаємо, у вересні минулого року, також у Сегеді, на етапі Кубка світу-2020 Віталій Вергелес / Анастасія Четверікова у цій дисципліні виграли «бронзу».

Додамо, що бронзовий призер ХХХІ літньої Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро Тарас Міщук, який вищу освіту здобув у ЛДУФК, у Сегеді разом з іншим ковельчанином Юрієм Вандюком фінішував шостим у каное-двійці на олімпійській дистанції 1000 м.