Каноїстка Валерія Терета – четверта на молодіжному чемпіонаті світу

У португальському містечку Монтемор-у-Велью триває чемпіонат світу 2021 року з веслування на байдарках і каное серед молоді та юніорів. Напередодні, 4-го вересня, у жіночому фіналі каное-двійок на дистанції 500 метрів серед молоді змагався український екіпаж у складі Олени Циганкової з Рівненщини та студентки третього курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Валерії Терети.

Вдало пройшовши кваліфікаційні заїзди, Олена Циганкова та Валерія Терета і в фіналі гідно, до самого фінішу вели із рештою вісьмома каное-двійками боротьбу за нагороди світового форуму і були дуже близькими до завоювання місця на медальному п’єдесталі.

На жаль, до мети забракло зовсім небагато – від третього місця наші дівчата відстали на 1.65 секунди. З часом 2 хвилини 01.63 секунди українки фінішували четвертими.

А золоті медалі здобув угорський дует Джада Брагато / Б’янка Нагі, які пройшли 500-метрову дистанцію за 1 хвилину 56.25 секунди. Срібні призерки – Даніела Коку та Марія Оларасу з Молдови – відстали від новоспечених чемпіонок на 3.42 секунди. У свою чергу бронзовий дует з Канади у складі Софії Дженсен і Анни Кір, молдаванки випередили на 0.30 секунди.

Нагадаємо, на чемпіонаті світу серед молоді та юніорів, окрім студентки третього курсу факультету фізичної культури і спорту Валерії Терети, виступають ще четверо представників нашого вишу. Серед молоді змагаються двоє байдарочників – четвертокурсники факультету педагогічної освіти Василь Смілка та Віталій Брезіцький. А в змаганнях серед юніорів ведуть боротьбу двоє каноїстів – студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту Юрій Шутяк та першокурсниця факультету педагогічної освіти Христина Осіпчук.