Каратеки Галина Мельник і Катерина Крива – у ТОП-8 світового рейтингу

Всесвітня федерація карате (World Karate Federation) оприлюднила оновлений рейтинг найсильніших каратистів світу. У ТОП-8 перебуває п’ятеро українських майстрів карате, двоє з яких представниками Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Зокрема, випускниці кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) нашого Університету Галина Мельник (вагова категорія до 68 кг) і Катерина Крива (вагова категорія до 50 кг) перебувають на четвертому та восьмому місцях відповідно.

А найвищі позиції серед українських каратистів у чинному світовому рейтингу посідають одеситка Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна з Чорноморська Одеської області, які очолюють списки найсильніших у вагових категоріях до 55 кг і 61 кг відповідно. Трійку лідерів вагової категорії до 75 кг серед чоловіків замикає львів’янин Станіслав Горуна.

Ще одна випускниця нашого вишу перебуває наразі на підході до чільної десятки. Діана Шостак у ваговій категорії до 61 кг займає 13-те місце. Нагадаємо, у поточному сезоні-2022 на обох етапах Karate 1 Premier League, що відбулися в містах Фуджейра (ОАЕ) і в Матосінхос (Португалія) – Діана Шостак підіймалася на третю сходинку медального подіуму. Бронзову нагороду в Матосінхосі здобула й Галина Мельник.

Зазначимо, що особистим тренером Катерини Кривої є заслужений тренер України Ігор Богдан, який вже понад чверть століття працює на посаді старшого викладача кафедри фехтування, боксу та національних одноборств нашого Університету, а наставник Галини Мельник та Діани Шостак – заслужений тренер України Антон Нікулін диплом про вищу освіту також отримав у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського.

Додамо, що наступним офіційним стартом для наших каратек буде чемпіонат Європи-2022, баталії якого з 26-го по 29-те травня пройдуть у Туреччині. А заключний тренувальний збір перед Євро-2022 тренерський штаб національної збірної України планує провести у Львові, починаючи з понеділка, 16-го травня. За попередньою інформацією вже відомо, що Катерина Крива на континентальному форумі змагатиметься як в особистій першості, так і в командній, Галина Мельник – в особистому турнірі, а Діана Шостак – в командному.