Каратисти ЛДУФК на Чемпіонаті України-2022 здобули 12 медалей

У Львові, на татамі Універсального спортивного комплексу СКА, впродовж трьох днів, з 4-го по 6-е листопада, відбувся Чемпіонат України 2022 року з карате. У змаганнях різних вікових категорій загалом взяли участь 455 атлетів, які представляли 53 клуби. У складі збірної Львівщини змагалися й представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які в підсумку здобули 12 медалей – п’ять золотих, п’ять срібних і дві бронзові.

Сім нагород «інфізівці» здобули в особистій першості. Чемпіонками України в жіночому куміте стали випускниці кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Діана Шостак та Галина Мельник, які змагалися у вагових категоріях до 55 кг і 61 кг відповідно. Зазначимо, що обидві новоспечені чемпіонки тренуються у заслуженого тренера України Антона Нікуліна, який диплом про вищу освіту також здобув у стінах нашого Університету.

Срібною призеркою у жіночому куміте в найлегшій вагові категорії (до 50 кг) стала одна з найтитулованіших вітчизняних каратисток, ще одна випускниця нашого вишу Катерина Крива. Підопічна заслуженого тренера України, старшого викладача кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Ігоря Богдана у фінальній сутичці поступилася Юлії Палашевській з Одеси. У цій ваговій категорії на «бронзову» сходинку медального подіуму зійшла магістрантка факультету фізичної культури і спорту Соломія Кміть, яка тренується в Антона Нікуліна. Бронзову нагороду в особистому турнірі виборола й студентка першого курсу факультету фізичної культури і спорту Ксенія Коломійцева, яка змагалася у ваговій категорії до 66 кг серед юніорок вікової групи U-17.

У чоловічому куміте вагової категорії до 67 кг чемпіоном України став Денис Копитко – цьогорічний випускник ЛДУФК імені Івана Боберського. Натомість Андрій Байдала, який минулого навчального року закінчив магістратуру нашого вишу, виборов срібну нагороду. За крок до медального подіуму зупинився студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Юрій Мосійчук. Вихованець Ігоря Богдана поступився супернику в «бронзовому» фіналі вагової категорії до 60 кг. А першокурсник цього факультету Данило Баленко у підсумковому протоколі посів сьоме місце турніру у ваговій категорії до 68 кг серед юніорів вікової групи U-17.

В командній першості Чемпіонату України-2022 каратисти ЛДУФК імені Івана Боберського в складі збірної Львівської області вибороли п’ять медалей. У чоловічому куміте володарями золотих нагород стали Денис Копитко та Андрій Байдала, а в жіночому «срібло» завоювали Катерина Крива, Діана Шостак та Галина Мельник.

Додамо, що головним суддею головного старту року всеукраїнського рівня була випускниця нашого Університету, арбітр міжнародної категорії Ольга Нікуліна. А викладач кафедри фехтування, боксу і національних одноборств, суддя національної категорії Сергій Вишневецький, який диплом про вищу освіту також здобув у стінах нашого вишу, впродовж усіх трьох днів обслуговував сутички звітних змагань.

За підсумками Чемпіонату України 2022 року з карате до медальної таблиці увійшли представники 13-ти регіонів країни. Першими стали спортсмени Одеської області (14 золотих, 16 срібних, 14 бронзових нагород), а до трійки кращих увійшли також збірні Києва (10 – 10 – 19) і Львівської області (10 – 8 – 22).

Зазначимо, що напередодні Чемпіонату України-2022, 3-го листопада, відбулися Загальні збори Української Федерації Карате (УФК), за результатами яких було оновлено склад Правління та Президії організації, а також створено Науково-методичний комітет. Очолив його заслужений тренер України Ігор Богдан – старший викладач кафедри фехтування, боксу і національних одноборств ЛДУФК імені Івана Боберського.

Головою Суддівського комітету УФК обрано суддю міжнародної категорії Ольгу Нікуліну, а заслужений тренер України Антон Нікулін увійшов до складу Президії УФК. Тож вітаємо новообраних членів керівних органів організації та бажаємо їм наснаги в роботі.