«Карпати» Андрія Тлумака в матчі 13-го туру Першої ліги у гостях обіграли «Прикарпаття»

У чемпіонаті України з футболу серед клубів Першої ліги сезону-2022/2023 зіграно матчі чергового, 13-го туру першого етапу. Львівські «Карпати», в складі яких виступає низка студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб команди сформовано майже повністю з випускників нашого вишу, в Івано-Франківську грали проти тамтешнього «Прикарпаття».

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) –
«Карпати» (Львів) – 0:2 (0:2)

20 листопада. Початок – 13:00. Івано-Франківськ. Стадіон «Рух».

Арбітр – Дмитро Кривушкін (Харків).

Асистенти арбітра: Сергій Дарійчук (Чернівці), Олександр Лапицький (Київ).
Четвертий арбітр – Мирослав Липко (Івано-Франківськ).

Спостерігач арбітражу – Микола Левко (Чернівці).

«ПРИКАРПАТТЯ»: Піцан, Соловйов, Борисевич, Аксьонов, Писко, Рудюк, Тітаєвський (Кузьмин, 70), Оринчак, Цюцюра, Сондей (Бучакчийський, 70), Барчук (Дитко, 76).

Головний тренер – Олег Рипан.

«КАРПАТИ»: Льопка, Дуць, Болденков, Приймак, Галенков, І. Когут, Чачуа, Рябов, М. Когут (Лень, 60), Шах (Кожанов, 60), Тарануха (Климець, 67).

Головний тренер – Андрій Тлумак.

Голи: Дуць, 31, Галенков, 41.

Попередження: Оринчак, 31, Аксьонов, 47, Цюцюра, 68 – Рябов, 26, Галенков, 55, М. Когут, 61.

Вилучення – Галенков, 64 (друге попередження).

В останньому виїзному матчі року команда Андрія Тлумака перемогла «Прикарпаття». Найпомітнішим гравцем на полі стадіону «Рух» став Денис Галенков. Латераль долучився до двох голів своєї команди, однак залишив поле через вилучення. А тепер про деталі чергового галицького дербі в Першій лізі.

Тренерський штаб «зелено-білих» виконав дві зміни у порівнянні з минулим матчем. На лаві запасних опинився капітан команди Денис Кожанов та оборонець Олег Лень. Натомість на вістрі атаки з’явився Микола Когут, а в центрі поля вийшов Артур Шах. Відтак, Владислав Приймак змістився трохи нижче і закривав позицію лівого центрального захисника. Натомість господарі змінили лише воротаря. Замість Романа Герича, який грав проти «Діназу», вийшов вихованець «Карпат» Іван Піцан.

Івано-франківці активно розпочали поєдинок. Володіння м’ячем, серія атак, кілька ударів – з цим натиском Роман Льопка та його партнери впоралися без проблем. У відповідь «Карпати» періодично здійснювали контрвипади. Ближче до середини тайму гості відвели гру від власних воріт та взяли м’яч під свій контроль. І незабаром це дало результат. Амбросій Чачуа виконав подачу від кутового, м’яч відлетів до Ростислава Таранухи, який потужно пробив. З пострілом нападника Піцан впорався, але на підборі першими опинилися карпатівці. Денис Галенков прострілив вздовж воріт на Ігоря Дуця, який вразив ціль – 1:0. А ще через десять хвилин «леви» збільшили свою перевагу. До свого асисту Галенков додав гол. Потужний удар Дениса під поперечку – 2:0.

Одразу по перерві «Прикарпаття» заволоділо ініціативою і могло скорочувати відставання в рахунку. Проте удар Володимира Рудюка прийняла на себе стійка.

На 64-й хвилині «Карпати» залишилися у чисельній меншості. Галенков сфолив на фланзі проти Романа Борисевича і отримав жовту картку. Для Дениса вона виявилася другою. Фактично у наступній атаці господарі могли скористатися чисельною більшістю: Рудюк класно змістився з лівого флангу і пробив, але поруч зі штангою...

Утім на цьому гострота біля воріт Льопки зникла. Майже півгодини ігрового часу минули без моментів, хоч і з невеликою перевагою господарів. Відіграти бодай один гол івано-франківці не зуміли. Тож фінальний свисток арбітра Дмитра Кривушкіна зафіксував гостьову перемогу «зелено-білих левів» з рахунком 2:0.

Завдяки черговій перемозі «Карпати» додали до свого активу три пункти і перед останнім матчем року мають 28 очок. Львів’яни гарантували собі другу сходинку у групі «А». Що стосується «Прикарпаття», то підопічні Олега Рипана суттєво ускладнили своє турнірне становище. Для виходу у четвірку найкращих івано-франківцям треба у заключному турі перемагати на виїзді «Епіцентр» та сподіватися на поразку «Ниви» у Чернівцях.

Додамо, що свій наступний матч «Карпати» зіграють вдома у неділю, 27-го листопада. «Зелено-білі» приймуть на рідній «Україні» житомирське «Полісся». Найкращі команди групи «А» змагатимуться за важливі три бали, які знадобляться кожній з них навесні у чемпіонському раунді, де безпосередньо розігруватимуть путівки до УПЛ.

ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ. ПЕРША ЛІГА-2022/2023. ГРУПА «А»

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 13-го ТУРУ

«Нива» (Тернопіль) – «Епіцентр» (Кам’янець-Подільський) – 0:0

«Полісся» (Житомир) – «Діназ» (Вишгород) – 3:0 (2:0)
Голи: Денис Янаков (24), Олександр Літвінов (32, автогол), Сергій Кисленко (88).

ФСК «Маріуполь» – «Буковина» (Чернівці) – 0:1 (0:0)
Гол: Василь Палагнюк (86).

«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «Карпати» (Львів) – 0:2 (0:2)
Голи: Ігор Дуць (31), Денис Галенков (41).