Катерина Крива – бронзовий призер чемпіонату Європи з карате

У хорватському місті Пореч напередодні, 23-го травня, фінішував 56-й чемпіонат Європи з карате – 56th EKF European Karate Championships 2021. Збірна Україні здобула золоту, срібну та дві бронзові медалі, одну з яких виборола випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Катерина Крива.

За нагороди континентального форуму каратистів Євро-2021, який пройшов у спорткомплексі Žatika Sport Centre (3700 глядацьких місць) в Поречі, боролися 513 спортсменів з 47-ми країн Старого Світу.

Випускниця кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) нашого вишу, триразова чемпіонка Європи Катерина Крива змагалася в жіночому куміте у найлегшій ваговій категорії – до 50 кг. 29-річна львівська красуняна шляху до півфіналу стала переможницею своєї групи/пулу, почергово здолавши супротив суперниць з Боснії та Герцеговини (2:0), Люксембургу (1:0) і Чорногорії (4:3). Але у півфіналі галичанка поступилася німкені Шарі Губріч з рахунком 0:4.

Та без нагороди підопічна старшого викладача кафедри фехтування, боксу і національних одноборств ЛДУФК імені Івана Боберського Ігоря Богдана не залишилася. У «малому» фіналі Катерина розтрощила сербку Єлєну Мілівойчевіч – 5:0 – і в такий спосіб стала володаркою бронзової нагороди.

А загалом збірна Україні здобула у Поречі золоту, срібну та дві бронзові медалі, що дозволило їй посісти шосте місце в загальнокомандному заліку. Головний здобуток «синьо-жовтих» – золота медаль львів’янина Станіслава Горуни (вага до 75 кг), перша в історії нагорода такого ґатунку серед українських каратистів-чоловіків. Зазначимо, що особистим тренером новоспеченого чемпіона є випускник нашого Університету Антон Нікулін, який нині очолює національну збірну України.

Срібним призером Євро-2021 стала Аніта Серьогіна (вага до 61 кг) з Чорноморська Одеської області. Ще одну бронзову медаль виграла наша чоловіча команда куміте, у складі якої виступали Станіслав Горуна, Валерій Чоботар, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал, Різван Талібов, Андрій Заплітний та Ігор Лагунов.

Додамо, що наступний відповідальний міжнародний старт каратистів – відбірний турнір до Олімпіади-2020, який пройде в Парижі з 11-го по 13-е червня. У столиці Франції змагатимуться четверо українців: Гнат Пак (до 67 кг), Валерій Чоботар (до 84 кг), Аніта Серьогіна (до 61 кг) та випускниця ЛДУФК Галина Мельник (до 68 кг).