Клод Юнес – чемпіон України з фехтування на рапірах

У Львові напередодні було розіграно перший комплект медалей чемпіонату України з фехтування 2021 року. Золоту нагороду в особистому турнірі майстрів фехтування на рапірах серед чоловіків здобув випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Клод Юнес.

Загалом на доріжках Універсального манежу стадіону СКІФ нашого Університету боротьбу за нагороди національного чемпіонату вели 59 рапіристів. Після кваліфікаційного етапу, де учасники проводили бої на п’ять уколів у дев’яти групах по коловій системі, розпочалися дуелі на 15 уколів з вибуванням після першої поразки.

Приємно констатувати, що до чвертьфінальної стадії пробилося одразу четверо представників ЛДУФК – студенти третього курсу кафедри фехтування, боксу та національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Ігор Юрін і Даниїл Гойда, а також аспірант Ростислав Герцик і випускник Клод Юнес. До ТОП-8 пробилися й четверо киян – Дмитро Чучукало, Владислав Скалій, Андрій Погребняк і Богдан Лісовий.

Цікаво, що турнірна сітка склалася таким чином, що в боротьбі за путівки в півфінал, які гарантували щонайменше бронзову медаль, у кожній з чотирьох пар на доріжку виходив львів’янин та киянин. Найбільш титуловані суперники зійшлися у першому чвертьфіналі –володар особистих бронзових медалей чемпіонату світу-2013 і Всесвітньої Універсіади-2017 Ростислав Герцик та золотий медаліст Всесвітньої Універсіади-2017 Дмитро Чучукало. Втім, запеклої боротьби цього разу не вийшло: Герцик здобув звитягу з перевагою у сім уколів – 15:8. З аналогічним рахунком один з найдосвідченіших вітчизняних рапіристів сучасності, бронзовий призер Євро-2008 Андрій Погребняк взяв гору над Ігорем Юріним.

У двох інших чвертьфіналах інтрига зберігалася до самого кінця. Зокрема, Даниїл Гойда у бою з Владиславом Скалієм переміг свого опонента двома уколами – 15:13. А досвідчений Клод Юнес ледь не став автором сенсації зі знаком «–». У бою проти значно молодшого Богдана Лісового він довів справу до вирішального уколу, але в підсумку, що називається, на досвіді, таки вирвав звитягу – 15:14.

А от Ростиславу Герцику у півфінальному протистоянні з Даниїлом Гойдою досвід не допоміг. Третьокурсник факультету фізичної культури і спорту не тільки взяв гору, а й зробив це несподівано доволі легко, про що найкраще свідчить кінцевий рахунок бою – 15:7. В іншій дуелі за право стати учасником фіналу Клод Юнес краще провів кінцівку поєдинку проти свого багаторічного партнера по національній збірній Андрія Погребняка і виграв з перевагою у три уколи – 15:12.

Схоже, Даниїл Гойдау бою проти Ростислава Герцика витратив надто багато енергії – причому, як фізичної, так і морально-психологічної. Тож на «золоту» дуель проти Клода Юнеса його просто не вистачило. Справжньої битви за чемпіонський титул не вийшло – значно більш досвідчений Юнес виграв з рахунком 15:7.

Таким чином, можемо констатувати, що рапіристи нашого Університету здобули повний комплект медалей національного чемпіонату: «золото» – у Клода Юнеса, «срібло» – у Даниїла Гойди, а «бронза» – у Ростислава Герцика, яку він розділив з Андрієм Погребняком.

Додамо, що сьогодні, 13-го квітня, на чемпіонаті України відбудуться командні змагання серед чоловіків, де в фіналі очікується принципове протистояння збірних Львова та Києва.