Команда Чижевського обіграла «Чорноморець» і продовжує боротьбу за путівку в УПЛ

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська та рівненському «Вересі» головними тренерами працюють Олександр Чижевський і Юрій Вірт відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, упродовж двох попередніх днів, 15-го і 16-го травня, було зіграно матчі 26-го туру.

Лише перемога над «Чорноморцем» ще залишала «Агробізнесу» шанси продовжити боротьбу за підвищення в класі. І подоляни вчергове довели, що є незручним суперником для «моряків». Це було четверте протистояння команд, і воно знову завершилося на користь «Агробізнесу». Утім, складалося враження, що одесити таки перервуть цю серію невдач. Вони володіли ініціативою, переважали господарів у швидкості, значно частіше загрожували їхнім володінням. Одного разу, після пострілу Артура Авагімяна, союзником подолян стала поперечина.

Господарі згадали, що їм конче потрібна перемога, тільки наприкінці матчу. Взявши на озброєння флангові атаки, вони почали пресингувати одеситів ще на їхній половині поля, і цього вистачило, щоб досягти зламу й схилити шальки терезів на свій бік. На 88-й хвилині за гру рукою в штрафному майданчику Віктора Лиховидька було призначено пенальті, який чітко реалізував Руслан Черненко. Він із 13-ма забитими м’ячами продовжує лідирувати серед бомбардирів.

«Спортивне щастя було на нашому боці, – сказав після фінального свистка керманич «Агробізнесу» Олександр Чижевський. – Та все ж слід віддати належне моїм підопічним за волю до перемоги, адже навіть нічия для нас дорівнювала поразці...».

«Чорноморець» переважав «Агробізнес», – вважає головний тренер одеситів Олексій Антонов. – Але вже не вперше нас підвела виконавча майстерність під час реалізації гольових моментів, до того ж уже стало сумною традицією, що в поєдинках із «Чорноморцем» воротарі суперників стають героями туру. От і кіпер подолян Олег Мозіль (випускник ЛДУФК – ред.) впіймав кураж...».

А центральний матч туру відбувся в Харкові, де «Металіст 1925» приймав фаворита – «Верес». У цьому поєдинку зустрічалися дві найкращі захисні лінії Першої ліги. Проте, одна з них почала тріщати по швах вже з перших хвилин. Характерно, що пропускав «Верес» з меж штрафного майданчика, що явно варто вважати як наслідком якісної комбінаційної гри харків’ян, так і втратою концентрації з боку самих рівнян.

Перший гол створили центрхави «Металіста 1925». Віталій Кольцов закинув м’яч до штрафного, де Олег Голодюк (випускник ЛДУФК – ред.) знайшов Юрія Батюшина і той прострілив у центр воротарського майданчика. Паламарю залишалося встигнути до м’яча першим, а офсайду уникнути форварду харків’ян допоміг Геннадій Пасіч, який «заснув» на дальній штанзі.

На забарився і другий м’яч господарів, цього разу Віталій Пономар виступив в якості асистента. Він красиво, п’ятою, відкинув на Габелка. Перед тим залишився лише голкіпер, якого Артем красиво прибрав на замаху. Відразу троє захисників «Вересу» намагалися по-хокейному кинутись під удар півзахисника «Металіста 1925», але заблокувати його їм не вдалося. Габелок проявив холоднокровність і в момент вирішального удару, який дозволив його команді вже в дебюті повести з комфортною перевагою в рахунку.

Досить довго «Верес» приходив до тями, та й то робив це за допомогою тактики дрібного, та не зовсім, фолу. Більшій кількості «гірчичників», виписаних саме гостям, дивуватися не варто. В епізодах ж, коли рівнянам вдавалося створювати небезпеку біля воріт харків’ян, виручав Денис Сидоренко.

Юрію Вірту нічого іншого не залишалося, окрім як кинути в бій Роберта Гегедоша з перших же хвилин другого тайму. І стартовий тиск гостей увінчався успіхом, правда забив не 88-й номер, а Михайло Шестаков, який знову продемонстрував свій інстинкт вбивці у воротарському майданчику суперника після прострілу-навісу Панасенка з кутового.

І все ж цього вечора «Металіст 1925» втрачати очки наміру не мав, до його третього гола також призвів кутовий. Подача Савіна, боротьба Нємчанінова з Пономарем в повітрі і м’яч влітає в сітку. Диктор оголосив по стадіону, що гол забив форвард господарів, але з трансляції все ж здалося, що трапився автогол. І все ж Пономар не заспокоївся і встиг ще асистувати Владиславу Дмитренку, який в кінцівці довів рахунок до розгромного: харків’яни перемогли – 4:1 і перервали 14-матчеву безпрограшну серію «Вересу».

Тож команді Юрія Вірта доведеться почекати з прийомом поздоровлень з приводу підвищення в класі. «Металіст 1925» ж повертається до першої трійки претендентів на вихід в УПЛ, вибиваючи звідти «Агробізнес». У наступному турі «Верес» зіграє вдома з «Альянсом», а підопічні Валерія Кривенцова відправляться до Івано-Франківська на гру з тамтешнім «Прикарпаттям».

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 26-й ТУР

«Агробізнес» – «Чорноморець» – 1:0
Гол: Черненко, 88 (пенальті).

«Миколаїв» – «Кремінь» – 2:0
Голи: Одарюк, 38, Кушніренко, 53 (пенальті).

«Кристал» – «Прикарпаття» – 0:1
Гол: Пастух, 82.

«Волинь» – «Гірник-Спорт» – 2:0
Голи: Оринчак, 63, Кобзар, 85.

«Альянс» – «Оболонь» – 1:0
Гол: Пісний, 16.

«Нива» – «ВПК-Агро» – 1:2
Голи: Кисленко, 61 – Куліш, 22, І. Білий, 84 (пенальті).

«Полісся» – «Авангард» – 1:2
Голи: Швець, 17 (пенальті) –
Толочко, 60 (пенальті), Гунічев, 76.

«Металіст 1925» – «Верес» – 4:1
Голи: Пономар, 8, Габелок, 12, Нємчанінов, 71 (автогол),
Дмитренко, 82 – Шестаков, 51.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 26-го ТУРУ