Команда ЛДУФК стартувала у міжнародній кібершаховій університетській лізі

Збірна команда шахістів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського розпочала свої виступи в студентському чемпіонаті з кібершахів, організатором якого є Корпоративна асоціація кіберспорту. Зазначимо, що серед 160-ти студентських команд-учасниць престижного міжнародного форуму наш Університет – єдиний представник України.

Згідно з Регламентом, турнір проходить зі швидких шахів (рапід) за мішаною системою упродовж чотирьох місяців. Контроль часу: 5 хвилин на всю партію + 2 секунди за кожен зроблений хід.

У поєдинку дебютного туру студенти нашого вишу протистояли команді Університету Пердью (Purdue University) з Індіани (США), в якому здобули перемогу з рахунком 10.5:5.5.

Попри загальний успіх, поєдинок видався доволі напруженим, адже після першого раунду команда ЛДУФК поступалась своїм суперникам з Північної Америки.

Окрім вищезгаданого університету, на стадії групового етапу ЛДУФК зустрінеться з командами Корнелльського університету (Cornell University), Єльського університету (Yale University), Університету Нью-Йорка (The State University of New Yorkat Stony Brook), Університету Флориди (University of Florida), Університету Париж-Саклай (Centrale Supélec-Université Paris-Sacaly) та Гарвардського університету (Harvard College).

Переможець групового етапу отримає можливість поборотись за перемогу у плей-оф та суперфіналі напередодні Нового 2022 року.

У складі команди ЛДУФК імені Івана Боберського грають: Віталій Дзюрак (V курс, факультет фізичної культури і спорту), Зоряна Федисів (ІV курс, факультет фізичної культури і спорту), Кирило Шевченко (ІІІ курс, факультет фізичної культури і спорту), Володимир Медведик, Віталій Стасюк, Максим Маслієвич (усі троє – ІІ курс, факультет фізичної культури і спорту), Андрій Придун, Василь Медведик (обидва – І курс, факультет фізичної культури і спорту) та Станіслав Бондаренко (І курс, факультет педагогічної освіти).

Зазначимо, що виступ команди ЛДУФК імені Івана Боберського на CEA Fall 2021 Season з шахів можна дивитись до кінця грудня онлайн за посиланням:

«Для нас це колосальний досвід – брати участь в турнірі такого масштабу, який триватиме півроку. Це як регулярний чемпіонат, притаманний для більшості ігрових командних видів спорту. Ми маємо великі очікування від участі в даному турніру і вони не випадкові. На початку 2021 року ЛДУФК став переможцем престижного студентського форуму Kasparov Chess Foundation University Cup і в нашому складі «джокер» турніру – діючий чемпіон світу 2021 року, міжнародний гросмейстер Кирило Шевченко», – наголосив капітан команди ЛДУФК, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець.

Зазначимо, що після першого туру, випередивши за кращою різницею перемог університети Флориди і Парижу та Гарвардський університет, команда ЛДУФК імені Івана Боберського захопила лідерство в групі «В» третього дивізіону.

Додамо, що вже у другому турі відбудеться захоплююче протистояння між студентами нашого вишу та Гарвардського університету. Вболіваймо разом!

Іванна Литвинець