Команда ЛДУФК вийшла у чвертьфінал Університетської шахової ліги

Команда шахістів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського впевнено перемогла студентів Паризького університету в останньому турі групового етапу Університетської шахової ліги, організованої Корпоративною асоціацією кіберспорту. Серед 160 команд престижного міжнародного форуму наш Університет – єдиний представник України. Відтак змагаються учасники з чотирьох континентів – Північної Америки, Азії, Африки та Європи.

В дебютному матчі третього сезону Університетської шахової ліги під патронатом Корпоративної асоціації кіберспорту студенти нашого вишу протистояли команді Університету Пердью з Індіани (США), в якому здобули перемогу з рахунком 12.5:3.5.

В наступних раундах шахісти ЛДУФК імені Івана Боберського продовжували утримувати лідерство в групі -Б- третього дивізіону завдяки перемогам над Гарвардським університетом (12:4) та Єльським університетом (14:2). Однак після прикрої поразки від Університету Флориди з рахунком 7:9, наша команда перемістилась на третє місце, тому в заключних раундах групового етапу потрібні були лише перемоги.

Опинившись в скрутному становищі, шахісти нашого вишу максимально мобілізувались і здобули дві рекордно великі перемоги над Корнелльським університетом (15.5:0.5) та Нью-Йоркським університетом (16:0), а в останньому турі з рахунком 11.5:4.5 перемогли одного з фаворитів групового етапу – команду Паризького університету. Тим самим команда ЛДУФК імені Івана Боберського забезпечила собі перше місце в групі та пряму путівку до плей-оф.

Зазначимо, що чвертьфінальний матч команда ЛДУФК зіграє вже найближчої неділі – 14-го листопада із переможцем пари Нью-Йоркського та Арізонського університетів. А вирішальні поєдинки безпосередньо за медалі відбудуться через тиждень, на наступних вихідних: у суботу, 20-го листопада, буде зіграно півфінали, а в неділю, 21-го листопада – матч за третє місце та фінал.

Згідно Регламенту, третій сезон групового етапу Університетської шахової ліги тривав з 18-го вересня до 6-го листопада. Всі команди розділені за середнім рейтингом на десять дивізіонів по 16 команд. У свою чергу, в залежності від розташування університету, кожен дивізіон поділений на дві групи (-А- і -Б-) по вісім команд в кожній. Університети, які розташовані на західному узбережжі та центральному часовому поясі Америки входять до групи -А-, а до групи -Б- – університети з Африки, Азії, Європи та східного узбережжя Америки.

Прямі трансляції плей-оф можна переглянути на Twitch.tv/chess або Twitch.tv/collegiatechesleague

Команду ЛДУФК імені Івана Боберського представляють студенти факультету фізичної культури і спорту Віталій Дзюрак (V курс), Зоряна Федисів (ІV курс), Кирило Шевченко (ІІІ курс), Володимир Медведик, Віталій Стасюк, Максим Маслієвич (ІІ курс), Андрій Придун, Василь Медведик (І курс) та студент факультету педагогічної освіти Станіслав Бондаренко (І курс).

«Для шахової команди ЛДУФК 2021 рік видався мега-успішним, зокрема: перемогли на Кубку Гаррі Каспарова (Kasparov Chess Foundation University Cup), наша юна зірка Кирило Шевченко став чемпіоном світу серед студентів (First Fide World University Online Chess Championships) і переможцем Меморіалу Таля (Lindores Abbey Blitz), обігравши топових гросмейстерів і приголомшивши весь шаховий світ своєю перемогою. А тепер додалася перемога на груповому етапі Міжнародної університетської шахової ліги, – резюмував капітан команди ЛДУФК імені Івана Боберського, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри стрільби та технічних видів спорту Антон Литвинець. – Ще п’ять чи десять років тому про такі досягнення ми могли тільки мріяти. Тепер про наш Університет знають практично усі міжнародні шахові об’єднання. Постійно пропонують грати в турнірах різного рівня, зокрема запрошення надходять від Фонду Гаррі Каспарова, Міжнародної федерації шахів, Корпоративної асоціації кіберспорту та інших організацій. Нещодавно понад десять представників ЛДУФК брали участь в Міжнародній конференції для тренерів з шахів під егідою Європейського шахового союзу та Європейської шахової академії».

Очевидно, що перемоги люблять амбітних, наполегливих, цілеспрямованих, розумних... Шахова історія нашого Університету пишеться яскраво і кожна її сторінка сповнена нових звитяг і результатів. Бажаємо й надалі на всіх континентах світу достойно представляти ЛДУФК та Україну!

Іванна Литвинець