Команди Маркевича-молодшого і Вірта у 7-му турі УПЛ здобули перемоги

Упродовж чотирьох попередніх днів, з 10-го по 13-е вересня, було зіграно поєдинки чергового, сьомого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У зустрічі географічних сусідів «Олександрія» – «Інгулець», що відкривала звітний тур, сильнішими виявилися підопічні Юрія Гури, які продовжили безпрограшну серію до п’яти матчів. Перемогу «Олександрії» приніс влучний удар Сергія Гриня, який на початку другого тайму відзначився з передачі Івана Калюжного. Завдяки цьому голу «містяни» наразі треті в таблиці.

У суботу, 11-го вересня, відбулися три матчі за участю команд, які представлятимуть цієї осені Україну на груповій стадії єврокубків. «Динамо» та «Шахтар» здобули перемоги із сухим рахунком, «Зоря» розійшлася миром із «Рухом».

Чинні чемпіони України проводили гру в Харкові проти новачка елітного дивізіону «Металіста 1925». Динамівці мали значну територіальну перевагу, але довго не могли створити справжній гольовий момент. На 36-й хвилині гол Кендзьори після кутового було скасовано через офсайд, але згодом пощастило вже динамівцям, коли Ременюк влучив у поперечину. У другому таймі Циганков влучно пробив під стійку після скидки Шкуріна, а Гармаш із передачі де Пени закріпив перевагу «біло-синіх» – 2:0.

«Шахтар» у матчі з «Дніпром-1» свій стартовий тиск втілив у гол на 15-й хвилині, коли Фернандо відібрав м’яч у Когута та закрутив його метрів із 18-ти в кут воріт. У подальшому гра проходила на зустрічних курсах, а відзначитися пощастило знову «гірникам» – Траоре розібрався зі Сватком та Кожокару після пасу Алана Патріка.

Лише нічиєю у Львові в поєдинку із суперником, з яким раніше не мала проблем, змушена була обмежитися «Зоря». Підопічні Леоніда Кучука з «Руху» першими забили незадовго до перерви (відзначився Борячук), і лише під завісу гри іранець Аллахяр врятував луганців від поразки – 1:1.

У Полтаві «Ворскла» з «Десною», які останнім часом традиційно вважаються претендентами на «бронзу», видали видовищний та результативний поєдинок. На початку зустрічі дві контратаки полтавців завершилися влучними пострілами Пуцліна та Степанюка – 2:0. Але невдовзі чернігівець Вікентій Волошин відібрав м’яч у суперника на фланзі, пройшов до штрафного та оформив свій дебютний гол у Прем’єр-лізі, повернувши інтригу в протистоянні. Почин партнера підтримав Безбородько, після удару якого рахунок зрівнявся ще до перерви – 2:2. Другий тайм також подарував глядачам чимало яскравих епізодів, однак голів більше не відбулося.

Що ж до інших недільних поєдинків, то «Чорноморець» також із честю вийшов зі скрутної ситуації, врятувавшись від поразки в Ужгороді. У складі «Миная» Вишневський спочатку заробив пенальті, якій реалізував Байдал, а потім відзначився голом сам. Однак Ванат та Авагімян відновили статус-кво, а наприкінці гри Цітаішвілі взагалі мав шанс принести одеситам перемогу, але не скористався нагодою – 2:2.

«Колос» проводив перший матч після відставки Руслана Костишина та під керівництвом Сергія Кузнецова не встояв перед «Маріуполем» – 1:3, дозволивши азовцям здобути першу перемогу в чемпіонаті.

У заключному поєдинку сьомого туру рівненський «Верес» здобув мінімальну перемогу над «Львовом». Львів’яни в першому матчі під керівництвом нового тренера, Олега Дулуба, зустрічалися з новачком Прем’єр-ліги. Попри це, саме рівняни здобули чергову перемогу в чемпіонаті завдяки голу Кучерова в другому таймі – 1:0. Тепер вони йдуть у турнірній таблиці восьмими, а «містяни» – останніми.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2021/2022. 7-й ТУР

«Олександрія» – «Інгулець» – 1:0 (0:0)
Гол: Гринь (53).

«Рух» – «Зоря» – 1:1 (1:0)
Голи: Борячук (37) – Аллахяр (74).

«Металіст 1925» – «Динамо» – 0:2 (0:0)
Голи: Циганков (47), Гармаш (52).

«Шахтар» – «Дніпро-1» – 2:0 (1:0)
Голи: Фернандо (15), Траоре (87).

«Минай» – «Чорноморець» – 2:2 (1:0)
Голи: Байдал (42, пенальті), Вишневський (53) –
Ванат (57), Авагімян (64).

«Колос» – «Маріуполь» – 1:3 (0:2)
Голи: Лисенко (72) – Топалов (16, 90+1), Кулаков (26).

«Ворскла» – «Десна» – 2:2 (2:2)
Голи: Пуцлін (4), Степанюк (17) – Волошин (26), Безбородько (32).

«Верес» – «Львів» – 1:0 (0:0)
Гол: Кучеров (53).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 7-го ТУРУ