Квартет футболістів ЛДУФК долучився до перемоги збірної України U-19 у заключній грі еліт-раунду Євро-2022

Юнацька збірна України U-19 з футболу напередодні, 7-го червня, у третьому, заключному матчі еліт-раунду кваліфікації чемпіонату Європи-2022 здобула вольову перемогу над однолітками з Нідерландів. З перших хвилин гри у складі «синьо-жовтих» грали й четверо студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – голкіпер Дмитро Ледвій, захисники Віталій Роман і Марко Сапуга та півзахисник Ілля Квасниця.

Україна U-19 – Нідерланди U-19 – 2:1 (0:1)

УКРАЇНА: Ледвій, Роман, Козік, Сапуга, Фаріна, Булеза, Квасниця (Малиш, 75), Волошин (Попов, 81), Лосенко (Яцик, 46), Підгурський, Царенко (Микитишин, 46).

НІДЕРЛАНДИ: Руфс, Беніта (Ліморі, 46), Комененсіа, Гіллен, Губнер, Гартьєс, Нассох (Охіо, 61), Хіменес, Гоубен (Ріїкс, 87), Поку (Стрейдонк, 61), Хаєн (ван Ларе, 48).

Голи: Козік (55), Попов (90) – Поку (15).

Попередження: Волошин (33), Лосенко (41), Роман (45) – Беніта (21), Губнер (86).

Вилучення: Руфс (47).

Напередодні в Роттердамі юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) зіграла третій, вирішальний матч в еліт-раунді кваліфікації чемпіонату Європи-2022 (U-19). Нагадаємо, у першому турі підопічні Володимира Єзерського перемогли команду Норвегії з рахунком 3:2, а в другому зіграли внічию із Сербією – 1:1. Вчора на «синьо-жовтих» чекало надскладне випробування в поєдинку з господарями змагань – нідерландцями.

Для потрапляння до фінального турніру потрібно було посісти перше місце, а для цього – обов’язково перемагати.

Утім, дебют матчу залишився за нідерландцями, які теж мали шанс на вихід на Євро-2022. Саме господарі першими подали кутовий і першими пробили по воротах. І якщо з ударом Гоубена на 8-й хвилині Ледвій упорався, то після пострілу Поку на 15-й врятувати команду не зміг – 0:1.

Українці не відразу, але отямилися, намагаючись нав’язувати супернику свій футбол. Часом це виходило, але, на жаль, до перерви підопічні Володимира Єзерського забити не змогли, хоч і перевершили господарів за гольовими моментами – два проти одного.

Початок другого тайму радикально змінив картину на полі. На 47-й хвилині за фол на Волошині червону картку отримав голкіпер нідерландців Руфс. Після цього, отримавши чисельну перевагу, Україна кинулася вперед. На 55-й хвилині після подачі кутового у виконанні Яцика, Козік точним ударом зрівняв рахунок – 1:1.

Надалі перевага української збірної не викликала сумнівів. Під завісу зустрічі переважання «синьо-жовтих» за ударами по воротах стало досить суттєвим – 17 проти 7, але м’яч ніяк не залітав до сітки. І все-таки на 90-й хвилині Попов вивів збірну України вперед – 2:1.

На жаль, перемоги з таким рахунком виявилося замало. Серби переграли норвежців – 3:2 й за рівної кількості очок (в обох команд – по 7), нічиєї в особистій зустрічі (1:1) та однакової загальної різниці м’ячів (по 6 забито і по 4 пропущено), відповідно до регламенту турніру, отримали перевагу за меншою кількістю дисциплінарних балів – 10 жовтих карток у сербів проти 13-ти в українців. Тож саме збірна Сербії й посіла перше місце...

ФУТБОЛ. ЄВРО-2022 (U-19). ЕЛІТ-РАУНД. ГРУПА -6-

Перший тур. 1 червня (середа)

Нідерланди – Сербія – 1:2

Норвегія – Україна – 2:3 (0:0)

Другий тур. 4 червня (субота)

Нідерланди – Норвегія – 1:1

Україна – Сербія – 1:1

Третій тур. 7 червня (вівторок)

Україна – Нідерланди – 2:1

Сербія – Норвегія – 3:2

ПІДСУМКОВА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

1. Сербія– 7 очок (м’ячі 6–4)
2. Україна – 7 (6–4)
3. Норвегія – 1 (5–7)
4. Нідерланди – 1 (3–5)

ЄВРО-2022 (U-19). ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР

Група -А-
Словаччина, Румунія, Італія, Франція

Група -В-
Англія, Ізраїль, переможець групи -6-, Австрія

Додамо, що фінальний турнір Євро-2022 (U-19) триватиме з 18-го червня до 1-го липня у Словаччині. По дві найкращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу. Фінал відбудеться 1-го липня у Трнаві о 21:00 за київським часом. Передбачено й матч за п’яте місце, оскільки п’ять найсильніших збірних Євро-2022 (U-19) отримають путівки на чемпіонат світу-2023 (U-20), який відбудеться наступного року в Індонезії.

За матеріалами сайту УАФ