Квартет веслярів ЛДУФК змагатиметься на Євро-2021

Сьогодні, 3-го червня, у польському місті Познань стартує чемпіонат Європи-2021 з веслування на байдарках і каное. У складі збірної України боротьбу за нагороди континентального форуму розпочинають й четверо представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Спортивну честь синьо-жовтого прапора у Познані в складі нашої національної команди захищатимуть студенти третього курсу факультету педагогічної освіти – Василь Смілка і Віталій Брезіцький, а також випускники кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) – Віталій Вергелес і бронзовий призер ХХХІ літніх Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро Тарас Міщук.

А одним з помічників головного тренера збірної команди України, дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана є бронзовий призер чемпіонату Європи, учасник двох Олімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу Роман Бундз, який вищу освіту також здобув у нашому Університеті.

Зазначимо, що склад нашої національної збірної визначився за підсумками особистого чемпіонату України пам’яті Вячеслава Сорокіна, який наприкінці травня відбувся в Дніпрі.

Склад збірної України на змаганнях Євро-2021 в Польщі
налічує загалом 28 веслярів
:

Байдарка (18 чоловік): Олег Кухарик (Полтавська обл.), Дмитро Даниленко, Денис Лахманов (обидва – Вінницька обл.), Іван Семикін (Київська обл.), Кирило Черноморов (Житомирська обл.), Віталій Цуркан, Дмитро Беспалько (обидва – Миколаївська обл.), Олександр Зарубін, Олександр Сиромятников, Олександр Зайцев (усі – Херсонська обл.), Василь Смілка, Віталій Брезіцький (обидва – Львівська обл.), Марія Кічасова-Скорик, Людмила Кукліновська, Діана Танько, Інна Грищун (усі – Полтавська обл.), Марія Повх (Волинська обл.), Анастасія Тодорова (Одеська обл.);

Каное (10 чоловік): Людмила Лузан (Полтавська обл.), Анастасія Четверікова (Житомирська обл.), Людмила Бабак (Запорізька обл.), Юрій Вандюк, Андрій Рибачок (обидва – Волинська обл.), Павло Алтухов, Дмитро Янчук, Тарас Міщук (всі – Полтавська обл.), Віталій Вергелес (Львівська обл.), Андрій Захаров (Харківська обл.).

Нагадаємо, за підсумками чемпіонатів Європи (1997 – 2018 рр.) в активі збірної України загалом 49 медалей (8 золотих, 14 срібних, 27 бронзових). 17 нагород завоювали представники байдарки, 32 – каноїсти; 11 медалей завойовані в олімпійських видах програми, 38 – в неолімпійських.