Квінтет фехтувальників ЛДУФК стартує на Євро-2022

У турецькій Анталії сьогодні, 17-го червня, стартує чемпіонат Європи 2022 року з фехтування. У складі збірної України нагороди головного старту року для мушкетерів Старого Світу виборюватимуть й п’ятеро представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Даниїл Гойда та випускники Яна Шемякіна, Юлія Свистіль, Клод Юнес і Ростислав Герцик.

Упродовж шести днів, з 17-го по 22-е червня, на континентальному форумі в Туреччині буде розіграно 12 комплектів медалей – по три в особистих і командних змаганнях з фехтування на рапірах, шаблях та шпагах серед жінок і чоловіків. Українські мушкетери змагатимуться в усіх видах програми Євро-2022.

Національну збірну України очолюють олімпійська чемпіонка Пекіна-2008, володарка «бронзи» Лондона-2012 та «срібла» і «бронзи» Ріо-де-Жанейро-2016 Ольга Харлан, олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Яна Шемякіна та бронзовий призер Токіо-2020 Ігор Рейзлін. У складі команди й срібні призерки Ріо-де-Жанейро-2016Олена Кравацька і Олена Вороніна та золотий медаліст Європейських ігор-2015 Андрій Ягодка.

Зазначимо, що Анталія не вперше приймає великі змагання з фехтування. У цьому турецькому місті, що знаходиться на березі Середземного моря, в 2009 році проходив чемпіонат світу, який приніс збірній України повний комплект нагород і став знаковим для нашої команди.

Зокрема, в Анталії-2009 наші шаблістки вперше в історії стали чемпіонками світу в командних змаганнях. На найвищу сходинку тоді зійшли Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик та Ольга Жовнір, які роком раніше вибороли олімпійське «золото» Пекіну-2008. Ольга Харлан також виборола свою першу індивідуальну нагороду світового ґатунку – срібну. Найбільшого успіху у своїй кар’єрі досягла, ставши бронзовою медалісткою в особистій першості, шпажистка Анфіса Почкалова – на той момент студентка нашого Університету.Тож з нетерпінням чекаємо цьогорічних баталій на фехтувальних доріжках Анталії.

ПРОГРАМА ЄВРО-2022 З ФЕХТУВАННЯ

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ЄВРО-2022 З ФЕХТУВАННЯ:

ЖІНКИ

ШАБЛЯ
Ольга Харлан,
Юлія Бакастова, Олена Кравацька,
Олена Вороніна

РАПІРА
Катерина Ченцова,
Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова,
Катерина Буденко (запасна)

ШПАГА
Яна Шемякіна,
Влада Харькова, Інна Бровко,
Юлія Свистіль


ЧОЛОВІКИ

ШАБЛЯ
Андрій Ягодка,
Юрій Цап, Богдан Платонов,
Василь Гумен

РАПІРА
Клод Юнес,
Андрій Погребняк, Ростислав Герцик,
Даниїл Гойда

ШПАГА
Ігор Рейзлін,
Володимир Станкевич, Роман Свічкар, Ян Сич,
Нікіта Кошман (запасний)

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ