ЛДУФК долучився до ІІ чемпіонату районів Львова з кібершахів

З ініціативи управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР та Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова відбувся другий за ліком чемпіонат районів Львова з кібершахів. Турнір став рекордним за кількістю учасників порівняно з Кубком Львова з кібершахів та першим чемпіонатом районів Львова з кібершахів. Усього змагалися 589 учнів. Рекордною була кількість закладів загальної середньої освіти, чисельність яких зросла з 41 до 86 шкіл.

Зазначимо, що ініціатором цих змагань є кандидат наук з фізичної культури і спорту, викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти нашого вишу, консультант з шахів Центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти ЛМР Антон Литвинець.

Турнір проводився з метою розвитку і популяризації шахів у Львові, вирішення освітніх завдань, вдосконалення спортивної майстерності, визначення переможців, а також, як один з п’яти етапів підготовки до ІІ Кубка Львова з кібершахів, проведення якого заплановано на 26-е червня 2021 року.

Змагання відбулись за швейцарською системою,
з одночасним проведенням 5-ти турнірів
:

Турнір «A» – для шахістів ІІ розряду і вище – 9 турів;

Турнір «B» – для шахістів ІІІ розряду – 9 турів;

Турнір «C» – для шахістів ІV розряду – 9 турів;

Турнір «D» – для шахістів початківців (2012 рік і старші) – 7 турів;

Турнір «E» – для шахістів початківців (2013 рік і молодші) – 7 турів.

До участі в змаганнях допускались учні закладів загальної середньої освіти Львова, які зараховані до шкільного шахового клубу (ШШК) на Lichess.

Переможцями та призерами змагань стали майже 200 учнів, які отримали дипломи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Зазначимо, що кілька дітей отримали покарання за порушення правил чесної гри (Fair Play). Зокрема, на термін шість місяців відсторонені від участі в наступних чемпіонатах районів Львова і ІІ кубку Львова з кібершахів учасники, які використовували комп’ютерні програми, допомогу сторонніх осіб, а також порушували інші правила Lichess.

«Наприкінці минулого року відбувся один з найбільших кібершахових турнірів в історії нашої країни – Кубок Львова, який зібрав майже 600 учасників. Проте кількість закладів загальної середньої освіти Львова, в яких функціонують шкільні шахові гуртки і доєднались до змагань, склала менше 50%. Було прийнято рішення покращити ефективність роботи шкільних шахових гуртків за допомогою створення шкільних шахових клубів (ШШК) на інтерактивній ігровій платформі lichess. А також проводити чемпіонати районів Львова з кібершахів, як один з етапів підготовки до ІІ Кубка Львова з кібершахів (26-е червня 2021 року). Ця робота поступово дала результати. До першого чемпіонату долучилась 41 школа, а в другому взяли участь 86 шкіл, перевершивши за кількістю учасників Кубок Львова з кібершахів», – зазначив ініціатор заходу, турнірний директор змагань Антон Литвинець (консультант з шахів Центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти ЛМР, тренер команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з шахів).

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ