ЛДУФК – співорганізатор заключної конференції проекту REHAB

У рамках реалізації проекту «Інноваційна реабілітаційна освіта – впровадження нових магістерських програм в Україні (REHAB)» №598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP програми Еразмус+, що фінансується Європейським Союзом, 10-го листопада 2022 року відбулася заключна конференція проекту.

Співорганізаторами даного заходу, який було організовано у дистанційному режимі на платформі Zoom, виступили Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського та Латвійська академія спортивної педагогіки.

Конференція об’єднала студентів, аспірантів, викладачів спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» та практикуючих фізичних терапевтів з різних куточків України, Латвії, Литви, Польщі та Фінляндії.

Учасників конференції урочисто привітав ректор Латвійської академії спортивної педагогіки – професор Юрій Грантс.

На конференції виступили:

Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України;

Сергій Убогов – генеральний директор директорату медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України;

Марина Мруга – державний експерт з питань вищої освіти та освіти дорослих директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України, координатор проєкту REHAB від України;

Айя Клавіня – координатор проєкту REHAB, начальник напряму «Охорона здоров’я» Латвійської академії спортивної педагогіки.

На конференції були розглянуті найактуальніші питання та виклики, перед якими стоїть сфера фізичної терапії та ерготерапії.

Партнери проекту з України (Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, Національний університет фізичного виховання і спорту України, Сумський Державний Університет, ДО «Центр тестування МОЗ України», Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського) представили результати проекту та висвітлили перспективи розвитку фізичної терапії в Україні.

Партнери проєкту з Європейського Союзу (Академія Фізичного Виховання імені Юзефа Пілсудського у Варшаві, Литовський Спортивний Університет, Європейська Федерація Адаптивної Фізичної Активності, Сатакунтський Університет Прикладних Наук) зосередили увагу на питаннях вдосконалення та розвитку фізичної терапії згідно з новими Європейськими стандартами.

Учасники одностайно відзначили, що мети проекту було досягнуто, а завдяки його реалізації навчання студентів спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» стало більш професійно орієнтованим та ефективним. Він також послужив суттєвим підґрунтям при розробці освітнього стандарту підготовки фахівців рівня «Магістр».