Майстер-клас: «Методичний супровід фізичної культури»

Науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та методики фізичної культури (завідувачка – професор Іванна Боднар) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у четвер, 15-го квітня, було проведено третій онлайн майстер-клас «Творчої майстерні вчителя фізичної культури».

В рамках навчальної дисципліни «Теорія та методика фізичної культури» та відповідно до запланованих майстер-класів творчої майстерні учителів фізичної культури, проведено зустріч студентів ІІІ курсу з головою методичного об’єднання учителів фізичної культури Франківського району м. Львова – Колотело Галиною Федорівною, учителем фізичної культури вищої кваліфікаційної категорії, «учителем-методистом» середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №50 м. Львова.

Галина Федорівна провела он-лайн майстер-клас з майбутніми колегами на тему «Організація роботи методичного об’єднання вчителів фізичної культури Франківського району», акцентувавши увагу на:

• методичному супроводі предмету;

• підготовці та проведенні спортивно-масових заходів на районному, міському, обласному рівнях;

• методичній підтримці молодих учителів та їхній адаптації до професійних обов’язків.

Окрім цього, Галина Федорівна зосередила свою увагу на кадровому забезпеченні фізичного виховання: в районі працюють 67 учителів фізичної культури у 22 закладах загальної середньої освіти, з них15 учителів вищої кваліфікаційної категорії, 3 – «учителя-методиста», 15 – «старших учителів», 14 – спеціалістів І кваліфікаційної категорії, 11 – другої та 10 молодих учителів – колег, які мають педагогічний досвід роботи до трьох років.

Упродовж навчального року у Франківському районі м. Львова проводяться шість методичних засідань учителів фізичної культури та засідання творчої групи, під час яких акцентується увага на дотриманні та виконанні нормативно-програмного забезпечення, проведення шкільної, районної, міської гімназіади з різних видів спорту, організації Олімпійського тижня та Олімпійського уроку.

У методичному забезпеченні робиться акцент на моніторингу розподілу учнів на медичні групи; з молодими вчителями охоплюються питання особливостей проведення уроків фізичної культури з учнями з вадами постави, дозування фізичного навантаження для учнів підготовчої та спеціальної медичних груп, проведення уроків з дівчатами 10-11 класів, терміни відновлення занять фізичною культурою після перенесених захворювань та співпраці й участі у міжнародних спортивних проєктах.

Спортивно-масова робота охоплює більш ніж 16 різноманітних заходів, до яких треба планомірно підготувати шкільні команди. Це змагання з шахів, настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, ручного м’яча, легкої атлетики, а також «Шкільні батли», «Олімпійське лелеченя», «Старти надій», «До стартів готовий!», «Фізкультурно-інтелектуальний квест», «Козацький гарт», «Cool Games».

Для якісної організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в районі, Галина Федорівна щорічно з 2002 року видає Інформаційний вісник, в якому зазначені основні аспекти діяльності фахівців з фізичного виховання, що поліпшує методичний супровід усіх заходів.

Наші студенти активно долучилися до обговорення даної проблематики, задаючи різноманітні питання.

Захід проведений в рамках лекційного заняття «Планування у фізичному вихованні», який передбачає як планування фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів, так і методичний супровід фізичного виховання в школі.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗІ СТУДЕНТАМИ

Наступний майстер-клас буде проведено у понеділок, 19-го квітня, о 10:30 з учителем фізичної культури І кваліфікаційної категорії Фоменко Марією Володимирівною, яка розкриє нашим студентам особливості проведення уроків фізичної культури в сучасних умовах та підготовки учителя до фахових конкурсів.

Запрошуємо приєднуватися до участі
в заході усіх охочих!