Марія Музичук – cрібний призер етапу шахового Гран-Прі ФІДЕ у Гібралтарі

У Гібралтарі напередодні завершився четвертий, заключний етап жіночого Гран-Прі ФІДЕ з шахів. Серед його учасниць були і дві зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – сестри Анна і Марія Музичук. У підсумку Марія фінішувала другою, а Анна посіла сьоме місце.

Фініш четвертого, заключного етапу жіночого шахового Гран-Прі, який проходив на Гібралтарі, пройшов без пригод. Це сталося завдяки тому, що майже всі завдання учасниці турніру вже вирішили в перших дев’яти турах.

Наприклад, Жансуя Абдумалік з Казахстану випереджала суперниць на два пункти. Тому в десятому турі вона розписала швидку нічию з росіянкою Катериною Лагно. Тим самим Абдумалік гарантувала собі перше місце в турнірі, а Лагно майже забезпечила третє місце в загальному заліку.

Загалом в цей день п’ять партій закінчилися внічию. Так зіграли грузинка Нана Дзагнідзе з Аліною Кашлинською (Росія), азербайджанка Гюнай Мамедзаде – з Дінарою Саудакасовою (Казахстан), Антоанета Стефанова (Болгарія) з німкенею Елізабет Петч та румунка Ірина Бульмага з українкою Анною Музичук.

Анна чорними захопила ініціативу в французькому захисті, але потім припустилася кількох помилок і опинилася в скрутному становищі. Проте несильна гра аутсайдерки Бульмаги та чітка оборона Анни дозволила львів’янці врятувати пів-очка.

Єдиною переможницею передостаннього ігрового дня стала Марія Музичук. Вона, починаючи вже з дебюту, дістала велику перевагу проти росіянки Валентини Гуніної. Партія перейшла до ендшпілю із зайвою якістю. Марія дуже чітко реалізувала перевагу. Це дало їй змогу вийти на другу позицію в турнірі.

В одинадцятому, заключному турі наші дівчата не виявили надмірної агресії. Анна відклала свій наступ на наступні змагання і не стала пробувати завдати першої поразки Жансуї Абдумалік. Суперниці швидко погодилися на нічию.

Довше тривала партія Катерина Лагно – Марія Музичук. Але без особливих пригод суперниці теж розійшлися миром. Також зіграли внічию Петч з Мамадзаде. Кашлинська обіграла Стефанову, Садуакасова – Бульмагу. Дзагнідзе чорними протягом 135-ти ходів намагалася здолати опір Гуніної. Проте це краще було робити на сто ходів раніше. А так – нічия, до речі, перша в активі Валентини.

Отож, остаточні підсумки такі: 1. Жансуя Абдумалік – 8,5 очка з 11, 2. Марія Музичук – 7, 3-4. Катерина Лагно та Гюнай Мамедзаде – по 6,5, 5-6. Нана Дзагнідзе та Елізабет Петч – по 6, 7. Анна Музичук – 5,5, 8. Аліна Кашлинська – 5, 9-10. Антоанета Стефанова та Валентина Гуніна – по 4,5,11. Дінара Садуакасова – 4, 12. Ірина Бульмага – 2.

Остаточні підсумки серії Гран-Прі ФІДЕ: 1. Олександра Горячкіна (Росія) – 398,5, 2. Хампі Конеру (Індія) – 293,5, 3. Катерина Лагно (Росія) – 280,4. Жансуя Абдумалік (Казахстан) – 270, 5. Нана Дзагнідзе (Грузія) – 255,6. Марія Музичук (Україна) – 250, 7. Анна Музичук (Україна) – 225 пунктів.

Із серії турнірів Гран-Прі до турніру претенденток виходять Хампі Конеру та Катерина Лагно. Олександра Горячкіна вже має право в ньому грати як та, що поступилася в матчі за корону.

Хто ще потрапить до останнього змагання кандидаток? Три учасниці відберуться в липні у Москві. Там проведуть Кубок світу (колись такі самі змагання вважалися чемпіонатом планети). Одна учасниця відбереться з «Великої швейцарки» (турнірі за швейцарською системою), який пройде восени.

І нарешті останньою стане шахістка з найвищим рейтингом на січень 2022 року. Ось з цієї номінації має великі шанси пройти наша Марія Музичук. Вона нині посідає шосте місце. Але четверо з тих, хто є вищими за неї, або вже мають право грати у турнірі претенденток або є чемпіонкою світу.

Єдина, хто може витіснити нашу Марію, це – славнозвісна Хоу Іфань. Проте китайська шахістка вже кілька років не бере участі в жіночих змаганнях. І чи повернеться вона – у цьому є великий сумнів.

Утім, Марія, а також її сестра Анна можуть відібратися як через Кубок світу, так і через «Велику швейцарку». Отож, розраховуємо, що хоча б одна з сестер, вийде на змагання претенденток на корону, а сподіватимемося, що їх буде двоє.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ