Марія Музичук лідирує на заключному етапі шахового Гран-Прі ФІДЕ

У Гібралтарі триває четвертий, заключний етап жіночого Гран-Прі ФІДЕ з шахів. Серед його учасниць і дві зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – сестри Анна і Марія Музичук, які вже понад десять років входять до світової еліти. На екваторі турніру Марія очолює турнірну таблицю, Анна – на сьомій позиції.

На четвертому етапі жіночого Гран-Прі ФІДЕ, що триває у Гібралтарі, фортуна нарешті посміхнулася українським шахісткам – сестрам Марії та Анні Музичук. Та й то сказати, не до кінця. Хоча четвертий раунд виявився цілковито за нашими дівчатами. Марія грала чорними з молодою азербайджанською шахісткою Гюнар Мамедзаде. Музичук-молодша розіграла чорними челябинський варіант сіціліанського захисту.

Довгий час суперниці грали за сучасними теоретичними розробками. Але цей варіант потрібно не лише добре знати, а й відчувати позицію кінчиками пальців. А то зіграєш по теорії, а отримаєш по практиці. Коли знання Гюнар скінчилися, вона почала грати, як кажуть «під себе». І Марія дошкульними ударами добила суперницю. На 28-у ході Мамедзаде склала зброю.

Анна білими проти росіянки Валентини Гуніної вже на третьому ході запропонувала розмін ферзів. Здається, у білих після нього не було жодної переваги. Але психологічно то був вірний хід. Валя належить до тих шахісток, яким здається, що їхній ферзь важить більше, ніж «королева» суперниці. Й Гуніна відмовилася від розміну. Подалі вона теж грала нервово. Партія все ж таки перейшла до закінчення. Й Аня здобула домінацію, спочатку по лінії d, а потім – по сьомій горизонталі. Українка реалізувала перевагу на 73-у ході.

Німкеня Елізабет Петч перемогла грузинку Нану Дзагнідзе. Миром розійшлися Дінара Садуакасова (Казахстан) та Аліна Кашлинська (Росія), а також Антоанета Стефанова з Болгарії з ще однією росіянкою Катериною Лагно й Ірина Бульмага із Румунії з казахською шахісткою Жансуя Абдумалік.

Наступного дня Марія продовжила свою переможну ходу. Вже із самого дебюту вона білими захопила ініціативу в партії проти Бульмаги. Суперниці швидко перейшли до турового закінчення, в якому Музичук чітко реалізувала зайвого пішака.

Анна чорними грала дуже важливу партію проти Лагно. Зауважу, що першу зустріч дівчата провели, коли їм не було ще й семи років. Обидві жили у Львівській області. І от тепер це міг бути двобій за вихід до турніру претенденток. Бо саме ці дівчата є головними претендентками. Проте суперниці не схотіли ризикувати і відклали розбірки на фініш змагань. – нічия.

В інших партіях п’ятого туру Гуніна обіграла Садуакасову, Абдумалік – Стефанову, Кашлинська поступилася Петч. Миром розійшлися Дзагнідзе з Мамедзаде.

У шостому турі обидві сестри грали чорними. Без проблем Анна зіграла унічию з колишньою чемпіонкою світу Стефановою. А от Марія боролося проти Абдумалік, яка на цей момент розподіляла з нею перше-друге місця. Й хоча Музичук вдалося певною мірою перехопити ініціативу в сициліанському захисті, проте певна похибка на 24-у ході не дозволила їй зберегти кращі шанси. Суперниці погодилися на нічию.

В інших партіях шостого ігрового дня Мамедзаде обіграла Кашлинську, Бульмага поступилася Дзагнідзе, а Петч – Гуніній. Садуакасова зіграла внічию з Лагно.

Після шостого раунду становище учасниць таке: Марія Музичук та Абдумалік – по 4,5 очка, Лагно – 4, Мамедзаде, Петч та Дзагнідзе – по 3,5, Анна Музичук і Гуніна – по 3, Стефанова – 2,5, Бульмага та Кашлинська – по 1,5, Садуакасова – 1.

Сьогодні, 28-го травня, на турнірі єдиний вихідний. А потім на фініші, який очікує бути дуже цікавим, шахістки розіграють остаточні місця. Хочемо зазначити, що не все ще втрачено у Анни, адже більшість її суперниць – аутсайдери.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ