Марія Музичук втратила шанси виграти етап шахового Гран-Прі ФІДЕ у Гібралтарі

У Гібралтарі добігає до свого завершення четвертий, заключний етап жіночого Гран-Прі ФІДЕ з шахів. Серед його учасниць і дві зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – сестри Анна і Марія Музичук, які вже понад десять років входять до світової еліти.

Жіночий Гран-Прі з шахів, що триває на Гібралтарі, добігає до свого завершення – учасницям лишилося зіграти по дві партії. На жаль, українські шахістки – сестри Анна та Марія Музичук втратили шанси на загальний успіх.

Їхній доробок у сьомому – дев’ятому турах виявився надто скромним. А починалося все доволі непогано. У сьомому раунді обидві сестри грали білими. Марія отримала величезну перевагу в ферзевому гамбіті проти іншої екс-чемпіонки світу болгарки Антоанети Стефанової.

До 33-го ходу вона зросла до умовних 5,5 пішаків, тобто більше, ніж на туру. І тут почалися справжні дива. Музичук-молодша зробила кілька помилок, а перший хід після контролю виявився фатальним. Після нього Стефанова дістала змогу за допомогою жертви тури організувати вічний шах. Прикра втрата пів-очка.

Анна грала з відвертим аутсайдером – Дінарою Садуакасовою з Казахстану. У іспанській партії українка теж захопила ініціативу, у відомому розгалужені відритого варіанту. Але поступово втратила перевагу, а потім в позиції з маленьким плюсом зробила три неймовірні ходи поспіль, після яких можна було сміливо здаватися. Ця поразка перекреслила останні шанси Музичук-старшої на перше місце.

Починаючи із цього дня почався тріумфальний похід ще однієї представниці Казахстану – Жансуї Абдумалік – за успіхом у турнірі. Забігаючи наперед, зазначимо, що в трьох партіях вона цілком реально могла не взяти й пів-очка. Та набрала в них цілих три. Почалося все з перемоги над грузинкою Наною Дзагнідзе. Нана вже в дебюті могла схилити шальки терезів на свій бік. Та, не судилося.

Росіянка Валентина Гуніна поступилася Гюнай Мамедзаде з Азербайджану. Катерина Лагно (Росія) зіграла унічию з німкенею Елізабет Петч, а ще одна росіянка – Аліна Кашлинська – обіграла Ірину Бульмагу з Румунії.

Поразка Анни настільки її вразила, що наступного дня вона швиденько зіграла внічию чорними з німкенею Елізабет Петч. А Марія знову грала білими, цього разу з Наною Дзагнідзе. Знову відмінна дебютна підготовка від нашої шахістки. І вона могла розраховувати на успіх в сициліанському захисті. Проте, Ніно захищалася винахідливо, і навіть офірувала якість. Все рівно, шанси були на боці білих. Можливо, їм треба було здійснити пішаковий прорив на королівському фланзі. Натомість Музичук-молодша стала ходити туди-сюди своїм королем і погодилася на нічию.

Знову пощастило лідерці турніру Абдумалік, яка в рівній позицій здобула очко проти Кашлинської. Першої поразки зазнала Лагно, яка поступилася Мамедзаде. Стефанова обіграла Садуакасову, а Бульмага програла Гуніній.

Марія Музичук увесь турнір мала хороші шанси на перемогу в ньому, але погана гра у дев’ятому турі перекреслила їх. Чорними проти Кашлинської у слов’янському захисті українка дістала хорошу позицію і навіть виграла пішака. Проте знову почала робити не найкращі ходи. Її король потрапив у небезпеку. Позицію чорних ще можна було захистити, але Марія в цейтноті припустилася вирішальної помилки, після чого одразу склала зброю.

А от Анна цього разу вже не хвилювалася. Вона білими не лише переграла Мамедзаде у дебюті, але й без особливих пригод довела партію до перемоги.

Кажуть, щастить, як першому призеру. В цьому турнірі ці слова можна віднести до Абдумалік. Спочатку вона мала явно гіршу позицію проти Гуніної, потім на шахівниці стояла мертва нічия, та наполеглива Валентина продовжувала вишукувати шанси на виграш, а в результаті – програла.

У інших партіях дев’ятого туру Лагно виграла у Бульмаги, а Дзагнідзе – у Стефанової. Садуакасова зіграла внічию з Петч.

За два тури до кінця змагання турнірне становище учасниць таке: Жансуї Абдумалік – 7,5 очка з 9, Марія Музичук, Гюнай Мамедзаде і Катерина Лагно – по 5,5, Нана Дзагнідзе та Елізабет Петч – по 5, Анна Музичук – 4,5, Антоанета Стефанова – 4, Аліна Кашлинська – 3,5, Дінара Саудакасова – 2,5, Ірина Бульмага – 1,5.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ