Міністр спорту Вадим Гутцайт відвідав НСК ЛДУФК «Скіф» (Фото)

На навчально-спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського «Скіф» у суботу, 17-го вересня, відбулася робоча зустріч Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, начальника управління молоді і спорту Львівської обласної державної адміністрації Романа Хім’яка та ректора нашого Університету, професора Євгена Приступи.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт ознайомився з інфраструктурою навчально-спортивного комплексу «Скіф» нашого Університету, що знаходиться на вулиці Черемшини, 17. Разом з Євгеном Приступою, Романом Хім’яком, проректором нашого вишу з адміністративно-господарської роботи Іриною Оленич та завідувачами кафедр фехтування, боксу і національних одноборств й легкої атлетики – доцентами Василем Бусолом і Ярославом Свищем відповідно, Вадим Гутцайт оглянув реконструйовані універсальний манеж і стадіон «Скіф», а також навчальний корпус, тренажерний зал і приміщення Академії фехтування.

Міністр загалом залишився задоволений побаченим. Особливо високо, зокрема для розвитку легкої атлетики, Вадим Гутцайт оцінив перспективи використання стадіону «Скіф». На його думку, саме ця база нашого вишу повинна стати однією з головних в плані підготовки легкоатлетів найвищої рівня та пообіцяв своє максимальне сприяння у її використанні як для проведення навчально-тренувальних зборів збірних України з легкої атлетики, так і для проведення головних змагань національного рівня.

Зазначимо, що стадіон «Скіф» – найстаріший серед сучасних стадіонів Львова, споруджений в 1897 році. Нині місткість трибун стадіону становить 3742 місця.

Землю під стадіон для польського гімнастичного товариства «Сокіл» (пол. – Sokół) міська влада Львова виділила в 1895 році. Спортивний комплекс споруджено під Личаківським парком у 1897 році – футбольне поле стандартних розмірів із біговими доріжками довкола та трибунами для глядачів, критий кінний манеж, зали для занять гімнастикою і фехтуванням. Автори проєкту – Іван Левинський та Ернест Ковач. Трибуни були розраховані на 30000 глядачів. У 1898 році за проєктом Івана Левинського було збудовано службове приміщення в закопанському стилі.

На той час це був найкращий спортивний об’єкт Львова та один з найкращих – в Австро-Угорщині. У 1910–1930-х роках на стадіоні проводили футбольні матчі, «гіпічні вправи», різноманітні спортивні змагання та з’їзди польського «Сокола». Стадіон був знаний як «боїско «Сокола-Мацєжа» при вулиці Центнерівській». Це була домашня арена футбольних команд «Лехія» (Львів) і «Drugi Sokół» (пол. – Другий Сокіл).

Після створення в 1946 році у Львові інституту фізкультури, стадіон став легкоатлетичною базою для навчально-тренувального процесу його студентів...

Особливий інтерес у Міністра був до відвідування Львівської Академії фехтування – єдиної в Україні. Воно й не дивно, адже Вадим Гутцайт – добре знаний далеко за межами України майстер фехтування на шаблях, а найвищим його досягненням є золота олімпійська медаль, яку він здобув у іспанській Барселоні на Іграх-1992.

В Академії фехтування якраз тривало тренування, яке проводили заслужені тренери України – доцент кафедри нашого Університету Зоряна Семеряк та Андрій Орліковський – особистий тренер олімпійської чемпіонки Лондона-2012, випускниці нашого вишу Яни Шемякіної.

Очільник мінмолодьспорту поспілкувався з юними мушкетерами, а в кінці розмови задав їм питання: «Що на вашу думку є найважливішим у спорті, аби стати олімпійським чемпіоном?». Один з хлопчаків відповів миттєво і дуже лаконічно: «Ніколи не треба халявити...»

Упродовж зустрічі її учасники також обговорювали нагальні проблеми розвитку спорту та розвитку спортивної інфраструктури нашого Університету, зокрема про будівництво басейну та універсального залу для ігрових видів спорту. Зустріч закінчилася на позитивній ноті.

Зазначимо, що Вадим Гутцайт став першим за останні майже 15 років Міністром молоді та спорту України, хто особисто відвідав Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. Останнім з його попередників у нашому виші був Віктор Корж (очолював міністерство у період з 1-го грудня 2006 року по 18-е грудня 2007), який багато в чому посприяв реконструкції нашого стадіону «Скіф».