Міжнародна науково-практична конференція з проблем хореографічного мистецтва

У п’ятницю, 23-го квітня, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Хореографічна культура сучасності: глобалізаційні виклики», організована Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури України, Київським національним університетом культури і мистецтв, Національною хореографічною спілкою України, Клайпедським факультетом Литовської академії музики і театру, Білоруським державним університетом культури і мистецтв.

На конференції були присутні понад 300 слухачів зі всіх регіонів України, а також зарубіжні гості. Зокрема з доповідями виступили: професор сценографії університету імені Е. Райєрсона Павло Босий (Торонто, Онтаріо, Канада); Світлана Гутковська кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії Білоруського державного університету культури і мистецтв (Мінськ, Білорусь); Мачульскіс Відмантас, доктор гуманітарних наук, професор, завідувач танцювальним відділенням Клайпедського факультету Литовської академії музики та театру (Клайпеда, Литва); Чілікіна Наталія Олександрівна, кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри хореографії інституту мистецтв Наньчанського державного університету (Китай) та інші.

Учасників конференції привітав Герой України, художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, голова Національної хореографічної спілки України, народний артист України, професор, академік – Вантух М.В.

Усього було заслухано понад 20 доповідей, тематика яких переважно охоплювала проблеми навчання хореографічному мистецтву в умовах пандемії, питання академічної доброчесності в балетмейстерському мистецтві, сучасні проблеми виконавської культури та репертуару в танцювальних колективах та інші. Від Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського з доповіддю виступила завідувач кафедри хореографії та мистецтвознавства, професор Сосіна В.Ю.