Младен Бартуловіч сьогодні дебютує на посаді головного тренера клубу футбольної УПЛ

Виконувачем обов’язків головного тренера футбольного клубу Української Прем’єр-ліги «Інгулець» з Петрово став 36-річний хорватський фахівець Младен Бартуловіч – випускник факультету післядипломної та заочної освіти (декан – професор Олег Сидорко) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Младен Бартуловіч народився 5-го жовтня 1986 року в колишній Югославії, у місті Какань – нині територія Боснії та Герцеговини. Заняття футболом розпочав в академії клубу німецької Бундесліги «Боруссія» з Дортмунда. Цікаво, що паралельно з футболом Младен у юнацькі роки доволі успішно займався й водним поло. Та коли настав час обирати, якому із захоплень віддати перевагу, то він обрав футбол.

Професіональні виступи розпочав у неповні 18 років, в сезоні-2004/2005 за команду «Хайдук» (Спліт), у складі якої того ж сезону виборов золоті нагороди чемпіонату Хорватії, а також двічі (2004, 2005) завоював національний Суперкубок. А вже наприкінці наступного сезону, влітку 2006 року перейшов до дніпропетровського «Дніпра», в складі якого в сезоні-2014/2015 став фіналістом Ліги Європи УЄФА.

В українському чемпіонаті Младен Бартуловіч грав до кінця 2016 року, захищаючи, окрім «Дніпра», кольори криворізького «Кривбаса», київського «Арсенала», полтавської «Ворскли» та львівських «Карпат». Саме будучи гравцем «зелено-білих левів» зі столиці Галичини, він у 2014 році поступив на навчання на факультет післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, який успішно закінчив влітку 2019 року.

На початку 2017 року перебрався до Польщі, де впродовж півтора сезону грав за клуб «Медзь» з міста Легниця. Восени 2018 року повернувся в Україну, підписавши контракт з луцькою «Волинню». У січні 2020 року Младен став гравцем «Інгульця» з Петрово і тим самим встановив своєрідний рекорд – став першим легіонером, який зіграв за сім різних українських клубів.

Бартуловіч викликався до збірних команд Хорватії з 15-річного віку. Дебют у формі збірної відбувся 5-го березня 2002 року у грі збірної Хорватії U-16 проти словенських однолітків (перемога – 7:1). Загалом у юнацьких збірних відіграв 29 матчів, відзначився одним забитим голом. Впродовж 2005–2006 років виступав у складі молодіжної збірної Хорватії U-21 – зіграв 10 матчів, в яких забив один гол.

У складі національної збірної Хорватії зіграв два матчі. Дебютував 1-го квітня 2006 року в товариській зустрічі зі збірною Гонконгу (перемога – 4:0), після чого довгий час до команди «картатих» не викликався. Наступного разу з’явився на полі у футболці хорватської збірної 14-го листопада 2009 року в товариській грі зі збірною Ліхтенштейну,

Кар’єру гравця завершив в середині сезону-2020/2021 у складі «Інгульця», перейшовши до тренерського штабу команди з Петрово на чолі з головним тренером Сергієм Лавриненком, якого було звільнено з посади одразу після поразки у матчі 13-го туру чемпіонату України сезону-2022/2023 від харківського «Металіста 1925» (1:2), що відбувся минулої неділі, 13-го листопада.

Додамо, що «Інгулець» наразі посідає останнє, 16-е місце у турнірній таблиці УПЛ, набравши 7 очок у 11 матчах – 1 перемога, 4 нічиї, 6 поразок, різниця забитих і пропущених м’ячів «–7» (9–16).

Дебют Младена Бартуловіча, який у статусі гравця провів в УПЛ 252 гри і забив 37 м’ячів, на посаді головного тренера команди УПЛ, відбудеться вже сьогодні, 17-го листопада. Його команда зіграє з київським «Динамо» пропущений матч 1-го туру. Початок зустрічі на столичному стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського – о 13:00.

Таким чином, 36-річний Младен Бартуловіч стане третім серед 16-ти діючих головних тренерів клубів УПЛ, який диплом про вищу освіту отримав у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Нагадаємо, нині рівненський «Верес» та ФК «Минай» очолюють випускники нашого вишу – Юрій Вірт і Володимир Шаран відповідно.

Також зазначимо, що Младен Бартуловіч стане третім хорватським головним тренером команд в історії УПЛ, склавши компанію Івану Каталінічу (запорізький «Металург») та Іґору Йовічевічу («Карпати», «Дніпро-1», «Шахтар»), який нині очолює «гірників».