МОК змінив олімпійську клятву

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) змінив олімпійську клятву, яку на церемонії відкриття ХХХІІ літніх Олімпійських ігор-2020 в столиці Японії Токіо виголосять представники спортсменів, суддів та тренерів. Текст клятви доповнено словами про рівність і боротьбу з дискримінацією.

До 2018 року всі три категорії виголошували власні клятви, але на останніх зимових Іграх-2018 у південнокорейському Пхенчхані клятву об’єднали. У Токіо-2020 клятву виголосять не троє людей, як раніше, а шестеро: двоє спортсменів, двоє суддів та двоє тренерів. У кожній парі – чоловік і жінка. Це зроблено заради гендерної рівності.

До самої клятви додали слова про рівність та боротьбу з дискримінацією.

«Ми обіцяємо взяти участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи й дотримуючись правил в дусі чесної гри, залученості та рівності. Разом ми солідарні і зобов’язуємося займатися спортом без допінгу, без шахрайства, без будь-якої дискримінації. Ми робимо це заради честі наших команд, з поваги до фундаментальних принципів олімпізму і задля того, аби за допомогою спорту зробити світ кращим», – говориться в оновленій клятві.

Нагадаємо, Олімпійську клятву вперше виголосили на церемонії відкриття VII літніх Олімпійських ігор в Антверпені 1920 року. Початковий текст написав засновник сучасних Олімпійських ігор барон П’єр де Кубертен.


За матеріалами сайту МОК 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ