На Шаховій Олімпіаді-2022 в Індії пройдено екватор турнірної боротьби

Учасники 44-ої за ліком Всесвітньої шахової Олімпіади-2022, що триває в Індії, у місті Ченнаї, зіграли шість з 11-ти турів, тим самим перетнувши екватор турнірної боротьби за престижні нагороди. Другу частину турніру обидві українські збірні, жіноча та чоловіча, розпочинають з відставанням від лідерів – на два і три пункти відповідно.

Нагадаємо, у складі збірних України на 44-й Всесвітній шаховій Олімпіаді-2022 грають й троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Лідерами жіночої команди є зіркові випускниці нашого вишу сестри Марія та Анна Музичук, а студент третього курсу Кирило Шевченко заявлений у складі чоловічої збірної.

У своїх партіях шостого туру «інфізівці» зіграли доволі успішно. Зокрема, відмінно себе проявив Кирило Шевченко, який у матчі нашої чоловічої команди зі збірною Аргентини грав білими фігурами на третій дошці проти Леонардо Трістана. Перевагою права першого ходу він користався, як то кажуть, на всі сто і здобув дуже важливу перемогу. Адже Антон Коробов, який також мав у своєму розпорядженні біле «військо», на першій дошці не зумів дотиснути Фернандо Пералту – нічия, а Юрій Кузубов чорними на другій дошці програв Леандро Крисі. На щастя, ще один українець, який мав чорний колір – Михайло Онищук – ефектно переграв на четвертій дошці Дієго Флореса. Тож підсумковий рахунок матчу 2,5:1,5 на користь підопічних випускника нашого Університету Олександра Сулипи.

Перемога над аргентинцями дозволила українцям дещо покращити своє турнірне становище. Після шести турів наша команда, маючи у своєму активі 9 очок з 12-ти можливих, ділить місця з 14-го по 25-е. Нагадаємо, після п’ятого туру ми ділили місця з 27-го по 43-тє. При цьому від третьої позиції чоловіча збірна України відстає лише на один пункт, а від команд Вірменії та США, які займають наразі перше і друге місце відповідно – на три і два турнірні очки.

З усіма результатами 6-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
за посиланням

У протистоянні українських шахісток з командою Румунії, яка перед очним поєдинком випереджала наших дівчат на одне турнірне очко, Марія Музичук на першій дошці чорним кольором розійшлася миром у партії проти Ірини Булмаги, а Музичук-старша білими фігурами на другій дошці впевнено розібралася з Міхаелою Санду.

На жаль, цього не вистачило для перемоги збірної України в матчі. Адже на третій дошці, на якій львів’янка Наталія Букса грала проти Елени-Лімініти Косми, суперниці підписали мирну угоду. А на четвертій дошці киянка Юлія Осьмак чорними фігурами не встояла під тиском атаки Міруни-Дарії Лехачі. Таким чином українсько-румунське протистояння не виявило сильнішого – нічия з рахунком 2:2.

Набравши за шість ігрових днів 10 очок з 12-ти можливих, українки ділять місця з четвертого по 11-те. При цьому від лідера, збірної Індії наші дівчата відстають на два пункти, а від команд Азербайджану та Румунії, що ділять другу й третю позиції – на одне турнірне очко.

З усіма результатами 6-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
за посиланням

Додамо, що сьогодні, 5-го серпня, на 44-й Всесвітній шаховій Олімпіаді-2022 в Ченнаї відбудуться матчі сьомого туру. Наша жіноча збірна зіграє проти команди Нідерландів, а чоловіки поміряються силами зі збірною Греції.