На стадіоні СКІФ ЛДУФК відбувся юнацький чемпіонат України з легкої атлетики (Фото)

Упродовж трьох днів, із 3-го по 5-е липня, на бігових доріжках та в секторах для стрибків, метання і штовхання стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (вул. Черемшини, 17) відбувся чемпіонат України з легкої атлетики 2021 року серед юнаків та дівчат вікової категорії U-18. На звітних змаганнях юними легкоатлетами було показано низку результатів рівня світової вісімки даної вікової групи.

У перший день юнацького чемпіонату України-2021 з легкої атлетики на стадіоні СКІФ нашого Університету відбулася урочиста церемонія відкриття змагань, участь у якій взяли голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського професор Євген Приступа, начальник Управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як, начальник Управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін, президент Федерації легкої атлетики Львівської області Ярослав Свищ, старший тренер національної збірної команди України з легкої атлетики з резерву Андрій Каратєєв та керівник змагань, викладач кафедри легкої атлетики нашого вишу Василь Західний. Вони привітали атлетів і побажали їм успішних виступів на чемпіонаті.

Зазначимо, що викладачі та студенти кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) нашого вишу брали активну участь в організації та суддівстві звітних змагань. Зокрема Ольга Павлось – головний секретар, Василь Західний – керівник змагань, Михайло Строкун – організаційний делегат, Тетяна Дух – рефері з горизонтальних стрибків.

Участь у змаганнях взяли 640 атлетів і атлеток з 25 регіонів України. У командному заліку перемогла команда міста Києва. Друге й третє місця посіли відповідно Дніпропетровська й Донецька області.

Марина Ковтунова з Донецької області виграла змагання зі стрибків у висоту з результатом рівня майстра спорту України. Вона з третьої спроби подолала планку на висоті 183 см і тепер посідає шостий рядок у світовому топлисті поточного сезону вікової категорії U-18. Серед юнаків у секторі для стрибків у висоту з особистим рекордом виграв Володимир Савіцький з результатом 208 см.

Михайло Брудін, який наразі йде третім у світовому топлисті сезону U-18, знову показав результат рівня світової вісімки. Юний атлет метнув півторакілограмовий диск на 58 м 06 см і впевнено виграв золоту медаль.

Марія Ларіна з особистим рекордом перемогла у змаганнях зі штовхання трикілограмового ядра (15 м 76 см). В однієї зі своїх головних суперниць, Дар’ї Козачок, вона виграла 81 см. Ще в чотирьох сантиметрах позаду Вікторія Соломенник, яка посіла третє місце і стала володаркою «бронзи». Цікаво, що у змаганнях з метання кілограмового диска атлетки помінялися місцями: Козачок перемогла (41 м 40 см), а Ларіна була другою (41 м 17 см).

Олексій Яценко понад дев’ять метрів виграв у срібного призера змагань з метання п’ятикілограмового молота Михайла Глухоти і завершив виступ з особистим рекордом (69 м 65 см). Дещо напруженішою у цьому секторі була боротьба серед дівчат (вага молота – 3 кг). Чемпіонкою України стала Валерія Дмитровська з результатом 59 м 82 см. «Срібло» у Анастасії Булаєнко (54 м 86 см), а «бронзу» виграла Лада Піскунова (54 м 69 см).

Іван Муха став чемпіоном України серед юнаків з метання 700-грамового списа. Новоспечений володар чемпіонського титулу у своїй найкращій спробі метнув снаряд рівно на 66 м.

Альона Часс перемогла у секторі для потрійного стрибка з результатом 12 м 98 см. Вона на 11 см перестрибала Олександру Чернуху. А Катерина Кушик була поза конкуренцією зі стрибків з жердиною – 3 м 70 см (на фото – вище).

Соломія Діжак з особистим рекордом завоювала золоту нагороду зі спортивної ходьби на дистанції 5000 метрів – 23 хвилини 45,63 секунди. Оксана Лук’янович фінішувала другою – 24.06,59.

Олександр Блонський найшвидше подолав дистанцію 110 м з бар’єрами з результатом 14,39 с. Кирило Лампицький посів друге місце – 14,47 с. Зазначимо, що обидва юні атлети встановили особисті рекорди. У дівчат 100 м з бар’єрами виграла Аліна Кишкіна – 14,59 с (на фото – вище), а Маргарита Бойко стала другою – 14,64 с. Дівчата також показали свої найкращі результати в кар’єрі.

Єлизавета Кобелєва найшвидше пробігла 800 м – 2 хвилини 13,75 секунди, а Діана Гончаренко й Томаш Степанчук – 200 метрів (24,75 с і 22,18 с відповідно). Степанчук також переміг у бігу на 100 метрів (11,17 с), а Гончаренко на цій дистанції була другою серед дівчат, лише одну соту секунди програвши Дарині Степаненко (12,32 с і 12,31 с).

Зазначимо, що атлети та атлетки боролися не лише за медалі юнацького чемпіонату України, а й за місце у складі збірної команди України на юнацький чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій і матчеву зустріч у Франції, яка має стати альтернативою скасованому чемпіонату Європи у віковій категорії U-18.