Офіційно: Європарламент проти допуску спортсменів росії та білорусі до участі в Олімпіаді-2024

444 європейські депутати засудили рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) за спроби допустити російських і білоруських спортсменів до літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор, що відбудуться у столиці Франції Парижі наступного року.

З цього приводу Європейський парламент оприлюднив резолюцію про рік вторгнення та військової агресії росії проти України.

У документі наголошується на тому, що пропозиція МОК дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у кваліфікації до ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року під нейтральним прапором суперечить багатогранній ізоляції цих країн і буде використовуватися обома режимами в пропагандистських цілях.

Окрім того, Міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт підписав лист до міністрів спорту країн ЄС та країн-членів Ради Європи із закликом підтримати позицію України щодо недопуску російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань, у тому числі ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор у Парижі в 2024 році, у будь-якому статусі, допоки в Україні триває військова агресія.

«На жаль, за цей рік нічого не змінилося. Більше 340 спортивних об’єктів в Україні були серйозно зруйновані або пошкоджені. Під час війни загинуло понад 250 українських спортсменів і тренерів, близько 40 000 спортсменів були змушені виїхати за кордон. Війна торкнулася кожного спортсмена: хтось втратив рідних чи друзів, колег чи знайомих, хтось – домівку, хтось – можливості тренуватися», – йдеться в листі.

Вадим Гутцайт також подякував колегам за підтримку і закликав до солідарності з українським спортивним рухом.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ