Офіційно: Клуби УПЛ підтримали пропозицію завершити чемпіонат України з футболу сезону-2021/2022

Напередодні, 26-го квітня, у форматі відеоконференції відбулися загальні збори учасників футбольної Української Прем’єр-ліги, у командах більшості з 16-ти клубів якої грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса», «Маріуполя» та «Минаю» працюють Юрій Вірт, Остап Маркевич і Володимир Шаран відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У заході взяли участь перший віце-президент Української асоціації футболу Олег Протасов, виконавчий директор Української Прем’єр-ліги Євген Дикий, Дирекція УПЛ та представники усіх клубів УПЛ.

Під час засідання було розглянуте питання про чемпіонат України в елітному дивізіоні та чемпіонат юнацьких команд УПЛ сезону-2021/2022.Також була розглянута поточна ситуація в УПЛ.

Усі клуби УПЛ без винятку підтримали пропозицію завершити чемпіонат України сезону 2021/2022 років, оскільки турнір не може бути дограний. Поточна турнірна таблиця станом на 24-е лютого 2022 року зафіксована, як остаточна – дане рішення одностайне. За чемпіонство «Шахтаря» на зібранні проголосували усі, включно з «Динамо». При цьому, нагородження призерів проводитися не буде. Відповідне рішення буде передано на затвердження Виконавчим комітетом Української асоціації футболу.

На участь у єврокубки від України в УЄФА подають заявки п’ять клубів: «Шахтар» і «Динамо» – Ліга чемпіонів, «Дніпро-1» – Ліга Європи, «Зоря» і «Ворскла» – Ліга конференцій.

Нагадаємо, в УПЛ сезону-2021/2022 зіграно 18 турів: у «Шахтаря» 47 очок, «Динамо» має 45 пунктів, «Дніпро-1» – 40, «Зоря» – 36, «Ворскла» – 33. Зауважимо, що команди, які провели 17 матчів у чемпіонаті, потенційно не можуть впливати на розташування команд у першій п’ятірці.

До Першої ліги ніхто не вилітає, а питання про можливий перехід команд з Першого дивізіону до УПЛ вирішиться 25-го травня. Тоді ж і розглянуть дати щодо початку наступного сезону-2022/2023.

Рішення про чемпіонат юнацьких команд УПЛ сезону 2021/2022 років буде ухвалено пізніше.

Стосовно розіграшу Кубка України-2021/2022, рішення по ньому окремо прийме УАФ. Також Виконком асоціації має остаточно затвердити і пропозицію клубів УПЛ щодо підсумків сезону-2021/2022.

Окрім того, під час Загальних зборів учасників УПЛ було створено робочу групу, яка опрацьовуватиме питання про поточну діяльність Української Прем’єр-ліги та старт наступного сезону. Клуби УПЛ підтримали ініціативу президента УАФ Андрія Павелка провести очну зустріч, на якій розглянути питання, що їх опрацює робоча група.