Офіційно: Міжнародний паралімпійський комітет призупинив членство росії

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) призупинив членство національного паралімпійського комітету (НПК) росії у своїй організації. Відповідне рішення було прийнято напередодні, 16-го листопада, на позачерговій Генеральній асамблеї МПК у столиці Німеччини Берліні.

«На позачерговій Генеральній асамблеї в Берліні члени Міжнародного паралімпійського комітету 64 голосами «за» (при 39 «проти» і 16 «утрималися») підтримали пропозицію про негайне призупинення членства НПК росії у зв’язку з її нездатністю виконувати членські зобов’язання відповідно до Статуту МПК», – йдеться у повідомленні.

Також було вказано на те, що у зв’язку з призупиненням членства НПК росії втрачає всі права членства в Міжнародному паралімпійському комітеті, з правом подачі апеляції. При цьому, якщо апеляція не буде задоволена, то «тільки Генеральна асамблея може скасувати призупинення членства».

Зазначимо, що наступна Генеральна Асамблея МПК, ймовірно, відбудеться в четвертому кварталі 2023 року.

Нагадаємо, раніше українські паралімпійці закликали не допускати представників росії та білорусі до міжнародних змагань усіх рівнів.

«Спортсмени та офіційні представники країн-агресорів – росії і білорусі – відверто і безсоромно підтримують криваві дії російського диктатора, вбивства мирних людей і геноцид українського народу. І попри втрачену репутацію, росія та білорусь роблять відчайдушні спроби повернутися до міжнародної спортивної спільноти. При цьому окремі суб’єкти світового спорту та організації, де керівні посади займають росіяни, повторно розглядають питання участі представників рф і рб у міжнародних змаганнях. У зв’язку з цим українські паралімпійці заявляють, що сьогодні, на тлі масових вбивств з боку агресорів і терористів, повернення росії і білорусі у паралімпійський спорт не може навіть обговорюватися, у тому числі – у варіанті їхнього виступу під нейтральним прапором», – йшлося в офіційній заяві Національного комітету спорту інвалідів України.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ