Огляд 22-го туру матчів УПЛ

Упродовж трьох днів, з 16-го по 18-е квітня, було зіграно поєдинки чергового, 22-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Звітний, 22-й тур чемпіонату України серед клубів Прем’єр-ліги стартував винесеним на п’ятницю, 16-го квітня, поєдинком, у якому «Львів» на власному полі здобув вольову перемогу над «Олександрією» випускника нашого Університету Володимира Шарана.

Гості відкрили рахунок на 30-й хвилині – Устименко замкнув флангову передачу Пашаєва – 0:1. Проте ще до перерви господарі не лише відігралися, а й вийшли вперед. Спершу ганський легіонер «Львова» Ернест оформив дебютний гол у Прем’єр-лізі, розібравшись з обороною та голкіпером гостей у чужому штрафному після рикошету, а згодом після кутового в дальній кут пробив Брікнер, а голкіпер «Олександрії» Білик спрямував м’яч у власні ворота – 2:1.

На початку другого тайму форвард «синьо-золотих» Нич влучним ударом завершив контратаку, закріпивши перевагу львів’ян. У підсумку господарі втримали переможний рахунок 3:1, а здобуті три очки підняли їх на 12-у сходинку в таблиці.

В одному з трьох матчів суботи, 17-го квітня, відбулося класичне українське протистояння – поєдинок донецького «Шахтаря» з київським «Динамо». До очної зустрічі з головним переслідувачем динамівці підійшли із семиочковою перевагою, тож для гірників цей поєдинок був фактично останньою можливістю повернути до чемпіонських перегонів інтригу.

Кияни, у складі яких був відсутній дискваліфікований Сидорчук, на початку гри діяли від захисту, що виходило в них досить непогано. Принаймні свої ворота зберегти в недоторканості їм вдалося, а нічийний рахунок їх цілком задовольняв. Виникали в «біло-синіх» і передумови для потенційно гольових контратак, але кілька з них було змарновано через офсайд.

А вже із середини першого тайму динамівці почали діяти з позиції сили, узявши м’яч під свій контроль. Наслідком цієї переваги став 11-метровий, зароблений Андрієвським, який змусив сфолити на собі Маркоса Антоніо. Де Пена з позначки переграв Трубіна – 1:0. Після перерви гра проходила в помірному темпі, гольових моментів біля воріт обох команд майже не виникало.

Динамівці збільшили відрив до десяти турнірних очок та зробили надії конкурента наздогнати їх уже зовсім примарними. Для головного тренера киян Мірчі Луческу, який довгий час працював із «Шахтарем», ця звитяга має особливе значення. Окрім того, цей результат ознаменував завершення переможної серії «помаранчево-чорних» у протистоянні з «біло-синіми», яка складала п’ять матчів.

Що ж до інших поєдинків 22-го туру, які відбулися в суботу, то їхні результати мали неабияке значення в контексті боротьби за бронзові нагороди. «Минай» видав несподіваний результат, перемігши «Десну», яка йшла четвертою з рахунком 3:1. На полі відчувалася ігрова перевага чернігівців, які відзначали в день матчу 61-у річницю від дня заснування клубу. Але господарі вдало проводили контратаки й після «дубля» Нурієва та голу Пиняшка забезпечили собі комфортну перевагу, ведучи на початку другого тайму з різницею в три м’ячі – 3:0. Усе, що вдалося гостям, це уникнути розгромної поразки завдяки голу Імерекова – 3:1. Ця звитяга дозволила закарпатцям залишити останню сходинку в таблиці.

У зустрічі ще двох претендентів на бронзу «Ворскла» на своєму полі в результативному матчі переграла «Зорю» – 4:2. «Хет-триком» у ворота луганців відзначився Кулач, який із 13-ма м’ячами став одноосібним лідером серед бомбардирів УПЛ поточного сезону. «Ворскла» завдяки цій перемозі обійшла в таблиці «Десну» та наблизилася до «Зорі» на відстань в один бал.

Два поєдинки із трьох, що закривали напередодні, 18-го квітня, програму звітного туру, мали безпосередній вплив на розподіл місць у нижній частині таблиці. Виключенням стала зустріч у Ковалівці, де «Дніпро-1», який чудово проводить весняну частину першості, протистояв тамтешньому «Колосу», що не втратив надії вибороти єврокубкову путівку на наступний сезон. Гості виступали без свого основного форварда, гравця збірної України Довбика, який через вилучення в минулому турі відбував дискваліфікацію.

«Колос» відкрив рахунок у першому таймі після розіграшу кутового – Мілько виграв підбір після сейву Юрчука та спрямував м’яч у сітку. Відігралися гості також після кутового – Чуже виграв боротьбу в повітрі та влучно пробив головою. Після перерви гостріше атакували господарі, але Юрчук здійснив кілька сейвів та не дозволив ковалівцям забити переможний гол: нічия – 1:1.

Що ж до матчів за участю команд, які ведуть боротьбу за збереження прописки в елітному дивізіоні, то обидва вони завершилися внічию. «Інгулець» із «Рухом» м’ячів один одному не забили – 0:0. Львів’яни в першому таймі не реалізували пенальті (Климчук пробив повз ворота) та залишилися на останньому місці.

«Маріуполь» з «Олімпіком» також розписали мирову, але результативну – 1:1. Азовці знову не змогли прийняти гостей на своєму стадіоні через реконструкцію, обравши місцем проведення поєдинку харківський ОСК «Металіст». «Олімпік» перервав серію з восьми поспіль поразок, яка стала новим клубним антирекордом. Турнірне очко, набране в цій грі, стало першим для донеччан під керівництвом Юрія Калітвінцева, який очолив команду наприкінці лютого.