Огляд футбольних матчів 10-го туру УПЛ

Упродовж трьох попередніх днів, з 1-го по 3-є жовтня, було зіграно поєдинки чергового, десятого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Звітний тур відкривав у перший календарний день жовтня поєдинок в Маріуполі, де місцевий однойменний клуб приймав «Рух», який в двох попередніх матчах зазнав поразок. Цього разу команда Леоніда Кучука зуміла здобути перемогу і в такий спосіб піднятися в турнірній таблиці на два рядки вгору. У матчі на полі стадіону імені Володимира Бойка в центрі уваги був півзахисник «чорно-жовтих» Климчук. Після його удару Таллес добив м’яч у ворота, а потім Юрій відзначився сам. Тож підопічні Остапа Маркевича програли втретє поспіль та залишаються головними невдахами сезону.

У суботу, 2-го жовтня, відбулися два матчі туру за участю клубів, які вважаються претендентами на бронзові нагороди. «Дніпро-1» у Тернополі зустрічався зі «Львовом» та здобув перемогу з мінімальним рахунком (1:0) завдяки диво-голу форварда збірної України Довбика. Артем відзначився вже на 2-й хвилині потужним ударом під поперечину майже з нульового кута. Цей влучний постріл став для Довбика п’ятим у поточному чемпіонаті, і за цим показником він поступається лише динамівцю Циганкову та гірнику Траоре.

Виграла в суботу й полтавська «Ворскла», але вдома. Підопічні Юрія Максимова забили перший м’яч у ворота «Інгульця» в середині другого тайму, коли з передачі Степанюка влучно пробив головою Рангел. Це був перший для бразильця гол у чемпіонаті України. За час, що залишився, люксембуржець Тілль встиг оформити дубль після пасів Пердути та Рангела.

У неділю, 3-го жовтня, в центральному поєдинку десятого туру й усього першого кола чемпіонату України на НСК «Олімпійський» зійшлися «Динамо» та «Шахтар». Це було 100 -е за ліком протистояння вітчизняних грандів у всіх турнірах за часів незалежності України. Кияни в таблиці випереджали головного конкурента на три очка, проте донеччани зовсім недавно засмутили «Динамо» в Суперкубку України, обігравши принципового конкурента з переконливим рахунком 3:0. Варто зазначити, що цього тижня обидві команди віддали чимало сил у Лізі чемпіонів: «помаранчево-чорні» – з «Інтером» (0:0), а «біло-сині» – з «Баварією» (0:5).

Мірча Луческу порівняно з попереднім матчем зробив аж п’ять кадрових перестановок. Зокрема, через пошкодження не потрапив до заявки Миколенко, якого зліва в обороні замінив Караваєв. Роберто де Дзербі через важку травму Траоре змушений був виставити на вістрі Педріньо, також не могли зіграти Вітао та Ісмаїлі.

Перед початком поєдинку за ініціативи УАФ хвилиною мовчання було вшановано пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру, з якої минуло вже 80 років.

У першому таймі м’ячем більше володів «Шахтар», проте «Динамо» частіше пробивало по воротах. На 9-й хвилині де Пена увірвався до штрафного та поцілив у ближню стійку. Тут же в контратаці Алан Патрік здійснив пристрілку вище цілі. Пізніше Бущан виручив господарів, коли після кутового м’яч полетів під поперечину, а Караваєв здалеку пробив у руки Пятову. Далі небезпечним ударом поруч зі стійкою відзначився Марлос. Кінцівка стартової 45-хвилинки була за «Динамо». Вітіньйо, який діяв на вістрі атак «біло-синіх», двічі пробивав із хороших позицій вище цілі, а Пятов виручив після удару Буяльського з рикошетом.

Другий тайм вийшов менш багатим на моменти. На його початку ударом вище цілі відзначився Степаненко, Бущан упорався з пострілом Додо з гострого кута, а Пятов урятував після хитрого розіграшу стандарту та удару Циганкова з меж штрафного. У підсумку суперники так і не зуміли розмочити рахунок, тож відстань у таблиці між «Динамо» й «Шахтарем» збереглася.

Цікавим виявився поєдинок недавніх сусідів по турнірній таблиці, «Зорі» та «Десни». У першому таймі виділявся викликаний до збірної України Булеца. На 7-й хвилині хавбек із позначки не зумів переграти Литовку, проте на 19-й після скидки Аллах’яра все ж пробив кіпера чернігівців. Усередині другого тайму Громов увірвався до штрафного, обіграв захисника та збільшив перевагу луганців – 2:0. Перед цим у «Десни» були шанси відігратися, проте так само рахунок матчу міг виявитися й розгромним.Тож підопічні Віктора Скрипника втретє поспіль перемогли в чемпіонаті й реабілітувалися за поразку від «Роми» в Лізі конференцій.

Не допомогло звільнення Василя Кобіна «Минаю». У Харкові, в матчі проти «Металіста 1925» закарпатці, діями яких керував Микола Цимбал, утретє поспіль програли в чемпіонаті. Переможний гол господарів із пенальті оформив Габелок, хоча слід зауважити, що в компенсований час Кулієв втратив реальну нагоду вирвати нічию для гостей.

Ще в одному матчі ігрового дня обійшлося без голів. У Луцьку «Верес» та «Олександрія» зіграли внічию, хоч у компенсований час господарів після удару Ковальця врятувала поперечина.