Огляд футбольних матчів 13-го туру УПЛ

Упродовж трьох попередніх днів, із 30-го жовтня по 1-ше листопада, було зіграно поєдинки чергового, тринадцятого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу нашого Університету.

У стартових поєдинках 13-го туру Vbet Ліги із трьох, що відбулися минулої суботи, брали участь клуби, які виступають у Лізі чемпіонів поточного сезону.

На «Динамо» вже сьогодні чекає домашній іспит «Барселоною», а «Шахтар» завтра навідається в гості до «Реалу». Кияни в Маріуполі вдруге за тиждень обіграли господарів (раніше – у Vbet Кубку України). Цього разу на видноті опинився Сидорчук. Капітан біло-синіх оформив дубль, перший у кар’єрі. Причому обидва м’ячі Сергій забив пострілами з-за меж штрафного майданчика. Відзначився голом і ще один півзахисник збірної України – Шапаренко, який не вперше забиває в місті, що є майже рідним для нього.

На відміну від «Динамо», яке обмежилося перемогою в один м’яч, «Шахтар» записав до активу розгром. Чотири голи у ворота «Десни» опинилися на рахунку чотирьох різних виконавців – Соломона, Судакова, Тете та Фернандо. Два асисти виконав Додо, по одному – Судаков та Майкон. Чернігівці спромоглися на один гол, зате класний за виконанням: Юрченко віддав ідеальний пас на хід Безбородьку, той утік від Бондаря з Марлоном та розстріляв Трубіна.

Ще в одному поєдинку ігрової програми суботи «Інгулець» та «Верес» обійшлися без забитих м’ячів.

У неділю луганська «Зоря», на яку найближчого четверга очікує зустріч із болгарським ЦСКА в Лізі конференцій, розгромила на виїзді «Металіст 1925».

Обидві команди набрали останнім часом непоганий хід у чемпіонаті. Підопічні Валерія Кривенцова взагалі перед зустріччю з луганцями виграли чотири матчі поспіль. Очна ж дуель склалася на користь «Зорі». Ременюк уже в дебюті вивів харків’ян уперед, реалізувавши вихід сам на сам із Мацапурою. Але одразу ж Аллах’яр скористався помилкою Криськіва та розстріляв ворота господарів. А незадовго до перерви Аллах’яр із Шахабом створили ідеальні умови для удару Гладкого, і ветеран не схибив. У другому таймі Аллах’яр із передачі Гладкого оформив дубль чудовим ударом під поперечину з гострого кута. 1:3. Опинившись у меншості після вилучення Шершеня, харків’яни пропустили ще. Дубль удався й Гладкому, забили і Фрімпонг з Алібековим.

У двох інших матчах неділі загалом був забитий лише один м’яч. «Рух» з «Олександрією» розписали безгольову нічию. Львів’яни не можуть перемогти вдома вже протягом чотирьох поєдинків. А «Колос» узагалі програв на своєму стадіоні іншому клубові зі столиці Галичини – «Львову». І цей матч був небагатим на гольові моменти, лише наприкінці гри у складі гостей відзначився Романчук, який вдало зіграв на добиванні. Клуб із Ковалівки зазнав третьої поразки поспіль, причому всі три програші – із сухим рахунком.

Два останні матчі 13-го туру УПЛ відбулися напередодні в Дніпрі та Полтаві. Господарі мали значну перевагу в обох поєдинках, але реалізували її лише підопічні Ігора Йовічевіча.

«Минай» проводив третю гру під керівництвом Ігоря Леонова й після двох нічиїх зазнав першої поразки. Гравці «Дніпра-1» переважали суперників за всіма показниками, що втілилося в чотири сухі м’ячі. Один із них записав на свій рахунок Артем Довбик. Закарпатцям не допомогла навіть заміна воротаря, яка відбулася в середині першого тайму, – обидва голкіпери, Кучер та Пеньков, пропустили по два м’ячі.

Атакувала більшу частину ігрового часу й «Ворскла» в зустрічі із «Чорноморцем». Але одесити, на відміну від футболістів «Миная», вправно захищалися, а інколи й гостро відповідали. Слід зазначити, що двічі в першому таймі після пострілів Степанюка м’яч влучав у стійку. У підсумку – 0:0.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2021/2022. 13-й ТУР

«Маріуполь» – «Динамо» – 2:3 (1:2)
Голи: Мишньов (4, з пенальті), Клименко (90+2) –
Сидорчук (5, 68), Шапаренко (29).

«Шахтар» – «Десна» – 4:1 (2:1)
Голи: Соломон (8), Судаков (26), Тете (62), Фернандо (63) –
Безбородько (23).

«Інгулець» – «Верес» – 0:0

«Колос» – «Львів» – 0:1 (0:0)
Гол: Романчук (83).

«Рух» – «Олександрія» – 0:0

«Металіст 1925» – «Зоря» – 1:6 (1:2)
Голи: Ременюк (6) –
Аллах’яр (9, 55), Гладкий (38, 71), Фрімпонг (77), Алібеков (90+2).

«Дніпро-1» – «Минай» – 4:0 (3:0)
Голи: Гуцуляк (9), Довбик (14), Піхальонок (30), Русин (89).

«Ворскла» – «Чорноморець» – 0:0

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 13-го ТУРУ