Огляд матчів 9-го туру УПЛ

Упродовж чотирьох попередніх днів, з 24-го по 27-е вересня, було зіграно поєдинки чергового, дев’ятого туру ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У першому матчі дев’ятого туру, що відбувся у п’ятницю, 24-го вересня, в Ковалівці, де місцевий «Колос» приймав «Ворсклу», полтавці перемогли завдяки голу Тілля та сейву свого голкіпера Різника, який відбив пенальті. На 9-й хвилині люксембурзький легіонер полтавців Тілль зі штрафного поцілив у поперечину, а на 36-й після швидкої атаки забив єдиний гол у матчі. Між цими епізодами свій шанс втратили господарі. На 29-й хвилині «Колос» отримав право на 11-метровий, але голкіпер «Ворскли» Різник потягнув удар Чурка.

У суботу, 25 вересня, два вітчизняні учасники Ліги чемпіонів після очної зустрічі в Суперкубку України здобули перемоги в рамках першості УПЛ. І Роберто де Дзербі, і Мірча Луческу напередодні єврокубкових матчів (сьогодні на гірників очікує домашня зустріч з «Інтером», а динамівці завтра зіграють у гостях із «Баварією») застосували масштабну ротацію. У складі «Шахтаря», який приймав «Верес» у Києві, порівняно з поєдинком за Суперкубок відбулося дев’ять змін. У дещо експериментальному вигляді гірники не одразу довели свою перевагу над суперником, перший тайм завершився внічию (1:1) після автоголу Мірошника та м’яча у відповідь від Геннадія Пасіча. Але в другому таймі все встало на свої місця.

Екс-гравець збірної України Марлос, який нещодавно оголосив про завершення кар’єри в національній команді, доклав руку до всіх м’ячів «помаранчево-чорних». Перший гол гірників відбувся після прострілу Марлоса, у другому він асистував Тете, третій забив сам з 11-метрового, а четвертий – організував, виконавши передгольовий пас на Мудрика, який віддав асист Траоре. Тож перемога донеччан з великим рахунком – 4:1.

У складі «Динамо» у Львові проти «Руху», порівняно з грою проти «Шахтаря», вийшло сім нових виконавців. І в киян знайшовся свій герой. Гармаш заробив 11-метровий, який реалізував Циганков, а потім забив сам після прострілу Тимчика. 2:0 – чергова перемога чинного чемпіона.

Ще в одному матчі суботи «Олександрія» вдома здобула вольову перемогу над «Маріуполем» з рахунком 2:1. У складі гостей відзначився новачок, півзахисник із Північної Македонії Спіровський, який проводив перший поєдинок за нову команду. Однак господарі у відповідь забили двічі. Ковалець спочатку заробив 11-метровий, який реалізував Третьяков, а потім віддав гольову передачу на Кожушка.

Найбільший інтерес серед матчів неділі, 26-го вересня, викликало протистояння у Дніпрі, де зустрілися команди, які ведуть боротьбу за єврокубкові вакансії – тамтешній «Дніпро-1» і луганська «Зоря». У першому таймі Булеца, який два попередні сезони провів у «Дніпрі-1», відкрив рахунок, вдало зігравши на добиванні після сейва голкіпера господарів Кожокару. По перерві дніпряни доклали чимало зусиль, аби відігратися, але їх підкосило вилучення Когута за дві жовті картки. У чисельній більшості «Зоря» в останні хвилини довела рахунок до розгромного. Кочергін оформив «дубль», забив також іранець Шахаб. Команда Віктора Скрипника у такий спосіб продовжила безпрограшну серію в чемпіонаті до шести матчів та в доброму настрої готуватиметься до зустрічі з «Ромою» в Лізі конференцій, що відбудеться у Запоріжжі в четвер, 30-го вересня.

Інший претендент на високі місця, «Десна», у неділю проводив другий поспіль поєдинок проти суперника з Харкова. Кубковий матч із «Металістом» підопічні Олександра Рябоконя програли, і в чемпіонаті поступилися «Металісту 1925» із таким самим рахунком – 1:2. На м’яч Марлісона на 1-й хвилині влучним ударом відповів Тотовицький, а по перерві гості знову оформили швидкий гол – відзначився Кравченко.

Ще в одному недільному матчі «Львів» перервав серію без перемог у чемпіонаті, яка тягнулася з минулого сезону й складала 10 матчів. Гостьова звитяга над «Минаєм» підняла львів’ян з останнього місця та стала першою для білоруського тренера Олега Дулуба на чолі «містян».

В останньому матчі звітного туру, що відбувся напередодні, 27-го вересня, в Одесі, зустрічалися команди з нижньої частини таблиці – місцевий «Чорноморець» та «Інгулець» з селища Петрове. Підопічні Юрія Мороза після голу Смирного були близькими до другої перемоги в сезоні, але, пропустивши з пенальті наприкінці гри, змушені були задовольнитися нічиєю.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2021/2022. 9-й ТУР

«Колос» – «Ворскла» – 0:1 (0:1)
Гол: Тілль (36).

«Олександрія» – «Маріуполь» – 2:1 (1:1)
Голи: Третьяков (35, пен.), Кожушко (86) –
Спіровський (25).

«Шахтар» – «Верес» – 4:1 (1:1)
Голи: Мірошник (22, авт.), Тете (55), Марлос (79, пен.), Траоре (86) –
Г. Пасіч (30).

«Рух» – «Динамо» – 0:2 (0:2)
Голи: Циганков (28, пен.), Гармаш (38).

«Минай» – «Львів» – 1:2 (1:1)
Голи: Байдал (43) – Якімець (21), Шина (56).

«Дніпро-1» – «Зоря» – 0:4 (0:1)
Голи: Булеца (21), Кочергін (87, 90+5), Шахаб (90+1).

«Десна» – «Металіст 1925» – 1:2 (1:1)
Голи: Тотовицький (12) – Марлісон (1), Кравченко (48).

«Чорноморець» – «Інгулець» – 1:1 (1:0)
Голи: Смирний (39) – Бартуловіч (87, пен.).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 9-го ТУРУ